Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: ITD w walce z nieuczciwą konkurencją

Poniedziałek, 3 lipca 2017, 17:57
Autor: red
Strzegom: ITD w walce z nieuczciwą konkurencją
Fot. ITD Dolny Śląsk
Przed południem 27 czerwca w Strzegomiu (powiat świdnicki) przeprowadzono kontrolę autobusu marki Ford, który był oznakowany właściwymi dla przewozów regularnych tablicami kierunkowymi „Strzegom –Stanowice – Pasieczna – Świdnica”.

W trakcie kontroli w pojeździe znajdowało się dwóch pasażerów. W toku prowadzenia czynności kontrolnych zażądano od kierowcy okazania między innymi wypisu z licencji na transport drogowy osób lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Kierowca okazał dokument, z którego wynikało, iż licencja na transport drogowy osób utraciła ważność w dniu 28 maja 2017 r. Na podstawie analizy okazanych dokumentów oraz przeprowadzonych dowodów, stwierdzono, iż przewoźnik wykonuje zarobkowe regularne przewozy osób bez posiadania wymaganego zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub licencji. Ponadto przewoźnik nie posiadał ważnego zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób na trasie Strzegom – Stanowice – Pasieczna – Świdnica.

Jakby tego było mało, czynności kontrolne wykazały, iż zainstalowana w pojeździe kasa fiskalna nie została podłączona do zasilania, a pasażerom nie są wydawane bilety za przejazd na wskazanej trasie. Wobec powyższego stwierdzono naruszenie polegające na niewydaniu pasażerowi wymaganego potwierdzenia wniesienia opłaty za przejazd przed rozpoczęciem kursu z wyłączeniem taksówki.
Przeprowadzona kontrola wykazała wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji oraz zezwolenia. Dodatkowo stwierdzono, iż przewoźnik nie wydał pasażerom potwierdzenia wniesienia opłaty za przejazd i nie zewidencjonował uzyskanych przychodów. Czynności kontrolne wykazały, iż kierowca został dopuszczony do kierowania pojazdem bez wymaganego orzeczenia lekarskiego oraz psychologicznego.

W wyniku przeprowadzonej kontroli wobec przewoźnika wszczęto administracyjne postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Za stwierdzone czyny grozi kara finansowa w kwocie 10 tys. zł. Ponadto wobec osoby zarządzającej transportem zastosowane postępowanie mandatowe. Dodatkowo odrębne postępowanie przeprowadzi Służba Celno – Skarbowa. W wyniku przeprowadzonej kontroli pasażerowie nie mogli dalej kontynuować przejazdu i byli zobowiązani skorzystać z innego środka transportu. Podczas kontroli kierowca autobus nie posiadał przy sobie i nie okazał do kontroli dowodu rejestracyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group