Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: IX międzyszkolny konkurs języka angielskiego rozstrzygnięty

Wtorek, 20 lutego 2018, 17:30
Autor: red
Świebodzice: IX międzyszkolny konkurs języka angielskiego rozstrzygnięty
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Świebodzickie liceum już po raz dziewiąty gościło uczniów okolicznych gimnazjów na potyczkach językowych w języku angielskim. Pięć drużyn gimnazjalnych rywalizowało ze sobą w tej edycji, a wśród nich Gimnazjum Akademickie, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 ze Świebodzic, Gimnazjum nr 7 z Wałbrzycha oraz gimnazjum z Bolkowa.

Tradycyjnie o palmę pierwszeństwa współzawodniczyli również uczniowie świebodzickiego liceum, którzy w pierwszej pisemnej turze uzyskali najwyższe wyniki. A oto i one. W kategorii szkół gimnazjalnych, pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 ze Świebodzic, drugie - Gimnazjum nr 7 z Wałbrzycha i trzecie miejsce - Gimnazjum z Bolkowa. W kategorii ponadgimnazjalnej, pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 1 w składzie: Kamil Kozar (2b), Gerard Gawłowski (2b) i Tomasz Bułat (3b). Drugie miejsce zajęła drużyna w składzie: Hubert Muszyński (2b), Cyprian Mitręga (2b) oraz Jakub Mikus (3c). Przyznaliśmy również nagrodę dla najlepszego licealisty w rundzie pierwszej. Otrzymał ją Hubert Muszyński z 2b. Atmosfera konkursu jak zwykle sprzyjała pozytywnym wrażeniom. Uczniowie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i ogromnym poczuciem humoru. Oczywiście wszyscy uczniowie otrzymali nagrody za swoją pracę. Serdecznie dziękujemy już tradycyjnie fundatorom nagród: Radzie Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach oraz wydawnictwu OXFORD UNIVERISTY PRESS, które ufundowały nagrody książkowe i gadgety firmowe.

W tym roku uczestników konkursu spotkała wyjątkowa przyjemność, gdyż zostali również obdarowani słodkościami od firmy ŚNIEŻKA INVEST. Firma ŚNIEŻKA-INVEST Sp. z o.o. oferuje szeroką gamę cenionych słodyczy i jest obecna w naszym mieście od ponad 70 lat. Składamy serdeczne podziękowania Pani Urszuli Drabik Prezes Zarządu ŚNIEŻKA-INVEST Sp. z o.o. oraz Pani Alicji Łuszczynie Asystentowi Zarządu za pomoc w organizacji konkursu i ufundowanie nagród dla uczniów. Dziękujemy sponsorom za wsparcie, nauczycielom gimnazjów - naszym dobrym już znajomym - za przygotowanie uczniów do konkursu oraz wszystkim uczniom za świetny występ. Gratulujemy Wam wybitnych kompetencji językowych i życzymy wielu okazji do wykorzystania języka angielskiego w praktyce. Nauczyciele języka angielskiego w LO: Urszula Zyska i Agnieszka Andruszków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group