Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Jak ryba w wodzie

Niedziela, 12 listopada 2023, 12:06
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Witoszów Dolny: Jak ryba w wodzie
Fot. Gmina Świdnica
Nauka pływania w szkole podstawowej nie tylko rozwija konkretne umiejętności, ale także promuje zdrowy tryb życia, odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo oraz integrację społeczną poprzez aktywność fizyczną. Wiedzą o tym doskonale uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, realizujący w tym roku szkolnym program powszechnej nauki pływania na basenie w Witoszowie Dolnym.

W ramach programu ,,Umiem pływać’’ od września br. uczniowie z Mokrzeszowa uczestniczą raz w tygodniu w pozalekcyjnych zajęciach z nauki pływania i trenują pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Uczą się podstawowych umiejętności pływania, jednocześnie pokonują swoje słabości, w tym lęk przed wodą. Po dwóch miesiącach nauki widać już efekty ich pracy. Dzieci chętnie i coraz pewniej poruszają się w wodzie. Z wytęsknieniem dopytują kiedy odbędą się następne zajęcia. Czerpią radość z pływania. Są świadome, iż umiejętność pływania jest niezbędna w życiu człowieka.

- Pływanie to doskonała forma aktywności fizycznej, która angażuje różne grupy mięśniowe. Regularna praktyka pływania może korygować wady postawy, wspomagać rozwój kondycji fizycznej. Najoczywistszym rezultatem samego pływania jest umiejętność życiowa, która może być przydatna w różnych sytuacjach, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa na wodzie – mówi dyrektor szkoły Małgorzata Urbanek.

Zatem motywacja do ćwiczeń jest duża. Niezmiernie ważna w zajęciach jest profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy. Obecnie dużym problemem jest płaskostopie, koślawość kolan i otyłość. Propagowanie aktywności fizycznej w XXI wieku jest kluczowym wyzwaniem. Dlatego chcąc zadbać o prawidłowy rozwój młodego pokolenia na terenie całego kraju, w tym także w gminie Świdnica od kilku już lat realizowany jest program ,,Umiem pływać’’.

"Kiedy wpadnę do głębokiej wody to nie utonę.’’ ,,Kiedy będę umiał pływać, będę mógł skakać na basenie do głębokiej wody’’. ,,Będę jeździła na zawody pływackie tak jak moja siostra’’. ,,Będę zdrowsza i silniejsza’’- to jedne z wielu pozytywnych opinii samych uczestników nauki pływania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group