Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jak to Ciernie przyłączano do Świebodzic

Czwartek, 23 listopada 2023, 11:29
Autor: red
Świebodzice: Jak to Ciernie przyłączano do Świebodzic
Fot. organizatorzy
Przed nami 50. rocznica przyłączenia Cierni do Świebodzic.

Wszystkich Mieszkańców naszego miasta serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - 50. Rocznicę Przyłączenia Cierni do Świebodzic, które odbędzie się w pierwszy weekend grudnia w Szkole Podstawowej integracyjnej, której gospodarzem jest Dyrektor Łukasz Kucemba.

Wydarzeniom będzie towarzyszyć wystawa jubileuszowa, na której znajdą się pamiątki, rekwizyty oraz eksponaty tematycznie związane z Cierniami. Uroczyste otwarcie obchodów nastąpi o godz. 15:00, zaraz po nim zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie uczestników Jubileuszu.

W sobotę o godz. 15:30 dr Janusz Kujat przybliży historię Cierni, będzie to też okazja do podzielenia się wspomnieniami oraz anegdotami, natomiast rozrywkę zapewnią zespoły: Ale Babki oraz Melodia, dla najmłodszych przygotowane zostaną ciekawe warsztaty. W bezpłatnej kawiarence Klub Senior + będzie serwował pyszne ciasta oraz gorące napoje.

Drugi dzień obchód rozpocznie się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski mszą świętą w intencji Mieszkańców Świebodzic. Po mszy wystąpi Zespół Świebodziczanie, a następnie wszystkich zapraszamy do uczestniczenia w symbolicznym sadzeniu drzewa jubileuszowego przy Szkole Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group