Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jechał pod wpływem

Niedziela, 11 kwietnia 2021, 11:47
Autor: red
Świdnica: Jechał pod wpływem
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno–Patrolowego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali kierującego, u którego badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych.

W nocy z 8/9 kwietnia policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy patrolując rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki VW Polo. Sposób jazdy kierowcy był bardzo niepewny co mogło wskazywać, że kierujący znajduje się pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że 29-letni kierujący- mieszkaniec powiatu świdnickiego jest trzeźwy, ale mężczyznę poddano również badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań.

Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group