Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat: Jechali po narkotykach

Wtorek, 30 czerwca 2020, 7:37
Autor: red
Świdnica/powiat: Jechali po narkotykach
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego zatrzymali kolejnych dwóch kierujących u których badanie na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło, że w trakcie jazdy byli pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dysponują urządzeniem do natychmiastowego kontrolowania kierowców pod kątem zażycia środków odurzających. Urządzenie to pozwala ujawniać kierujących pod wpływem środków odurzających. Jeżeli wykonany pomiar okaże się dodatni, od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada się następnie w laboratorium. Urządzenie zostało zakupione ze środków Urzędu Miasta Świdnica i Gminy Świdnica.

26 czerwca br. około 05.00 rano funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy patrolujący rejon gminy Marcinowice zauważyli samochód osobowy marki VW Passat. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący - 32-letni mieszkaniec powiatu średzkiego jest trzeźwy. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.

Następnego dnia tj. 27 czerwca w godzinach wieczornych około 22.00 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego świdnickiej komendy na terenie Świdnicy zatrzymali 32-letniego mieszkańca Świdnicy, który poruszał się pojazdem marki BMW. Również i styl jazdy tego kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu okazało się, że i ten kierujący jest trzeźwy. W związku z tym 32-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych.

Od mężczyzn pobrano krew do badań, w obu przypadkach dowodami w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group