Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Jednogłośne absolutorium

Czwartek, 30 czerwca 2016, 17:04
Autor: red
Strzegom: Jednogłośne absolutorium
Fot. UM Strzegom
Radni Rady Miejskiej w Strzegomiu jednogłośnie zagłosowali za przyznaniem absolutorium burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie z wykonania budżetu za 2015 rok.

Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu o przedłożonym sprawozdaniu rocznym z wykonania budżetu za 2015 r. jest pozytywna.

Dochody gminy wyniosły 92 108 377,32 zł. Natomiast wydatki to kwota 84 627 600,29 zł. Rok budżetowy zamknął się nadwyżką w wysokości 7 480 777,03 zł przy planowanej 1 716 480,00 zł.
- Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników finansowych i inwestycyjnych w 2015 r. Przekładały się one na działania służące naszym mieszkańcom. Najważniejszym zakończonym działaniem było otwarcie Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor dla ludzi starszych. Drugim ważnym wydarzeniem jest fakt, że w naszym mieście uruchomiono nowoczesne kino 3D, które funkcjonuje i ma się dobrze – mówi burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Duże znaczenie dla strzegomian ma budowa nowych dróg i chodników. Pod tym względem rok był wyjątkowo dobry i owocny. Wyremontowano aż 11 dróg, gdzie najważniejszą inwestycją była przebudowa ul. Wałbrzyskiej, Jeleniogórskiej i Górniczej. Przebudowano także drogi w Olszanach, Żółkiewce, Żelazowie oraz ul. Milenijną. Szczególnie ważna jest inwestycja budowy dwóch dróg w Rogoźnicy, w tym dojazdowych do cmentarza. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowana w całości ze środków finansowych firmy „Colas Kruszywa”. Zakończono budowę chodnika prowadzącego przez całą wieś Tomkowice.

Wybudowano boisko w Granicznej. Nie zabrakło też środków na bieżącą działalność gminy, począwszy od oświaty, kultury, promocji, dotacji dla organizacji pozarządowych, remontu przepustów oraz dotacji dla Gminnej Spółki Wodnej Strzegom.
- Ważne były zadania duże, ale także i te małe, które dokuczają ludziom, a można je załatwić niewielkimi nakładami finansowymi – wyjaśnia burmistrz.

Warto przypomnieć, że Strzegom otrzymał tytuł „Dolnośląska Gmina Roku 2015” oraz zajął I miejsce w plebiscycie Orły Polskiego Samorządu. W plebiscycie „Muflony 2015” Strzegom został uznany najlepszą gminą Aglomeracji Wałbrzyskiej.
- Dziękuję za ten dobry rok dla naszej gminy mieszkańcom, którzy coraz częściej uśmiechają się i mówią dobrze o naszym rozwoju, cieszą się z niego i chwalą się naszą Małą Ojczyzną. W sprawach trudnych są wyrozumiali i potrafią merytorycznie dyskutować, by osiągnąć konsensus w załatwieniu sprawy. Dziękuję także wszystkim moim współpracownikom z kadry kierowniczej, pracownikom urzędu, jednostek organizacyjnych UM i instytucji kultury – podsumowuje Zbigniew Suchyta.

Gmina nie brała kredytów i obligacji. Spłacono zadłużenie w kwocie prawie 5,5 mln zł. W 2015 r. wydano na inwestycje prawie 16 mln zł, z czego ok. 8 mln zł to pozyskane dotacje. Rok zakończono nadwyżką budżetową.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group