Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jest już 1000 podpisów przeciwko Kongresowi Regionów

Czwartek, 23 stycznia 2014, 9:13
Aktualizacja: 17:29
Autor: red.
Świdnica: Jest już 1000 podpisów przeciwko Kongresowi Regionów
Fot. archiwum
Na przełomie grudnia i stycznia działacze Prawa i Sprawiedliwości zainicjowali akcję zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie wyrażenia społecznego sprzeciwu wobec planowanej organizacji V Ogólnopolskiego Kongresu Regionów ze środków budżetowych miasta. Po wstępnej weryfikacji zebranych do tej pory kart okazało się, że podpisało się już pod nim ponad 1000 pełnoprawnych mieszkańców Świdnicy.

- Statut Miasta dopuszcza możliwość złożenia uchwałodawczej inicjatywy obywatelskiej popartej przez co najmniej 200 mieszkańców Świdnicy. Już teraz wyrażone poparcie przeciwko organizacji Kongresu Regionów ze środków finansowych gminy jest pięciokrotnie wyższe, a zbiórka podpisów trwa nadal - mówi Łukasz Apołenis, Sekretarz PiS w regionie wałbrzyskim.

Radny Rady Miejskiej w Świdnicy, Robert Garstecki, który przewodniczy partii w mieście zauważa, że w akcję przeciwko Kongresowi Regionów zaangażowało się wielu wolontariuszy. - Żadna dotychczasowa inicjatywa obywatelska nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Ludzie nie boją się podpisywać listy poparcia a pojawiają się kolejne osoby, które bezinteresownie chętnie angażują się w zbiórkę - podkreśla radny PiS.

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji PiS w sprawie terminu złożenia projektu uchwały w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Mieszkańcy miasta, którzy są zainteresowani wsparciem projektu obywatelskiego mogą zwrócić się do biura Poseł Anny Zalewskiej, która wyraziła poparcie dla tej obywatelskiej inicjatywy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group