Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Jesteś zainteresowany wymianą starego pieca? Złóż deklarację

Środa, 16 stycznia 2019, 13:57
Autor: red
Gmina Żarów wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do przygotowania wspólnego wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym (np. koks, węgiel, ekogroszek) na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła (gaz sieciowy, gaz butlowy, pellet, energia elektryczna, pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna jako uzupełnienie nowego źródła ciepła).

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych. Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację w maksymalnej wysokości 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie). - Aby gmina mogła w imieniu mieszkańców złożyć wniosek o dotację, prosimy Państwa o zgłaszanie wstępnej deklaracji udziału w projekcie, która pozwoli nam na prawidłowe przygotowanie wniosku o dotację. Bez Państwa aktywnego udziału nie zrealizujemy projektu na terenie naszej gminy - mówi Kamil Nieradka z Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Wstępną deklarację udziału w projekcie można złożyć za pośrednictwem Internetu, korzystając z adresu http://zarow.badanie.net/ lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia. Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem Internetu w pierwszej kolejności należy uzyskać hasło, które udostępni Państwu pracownik Urzędu Miejskiego w Żarowie Pan Kamil Nieradka, tel. 74 8580 084 wew. 375, e-mail: k.nieradka@um.zarow.pl Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Żarowie, w pokoju nr 8. Wstępną deklarację udziału w projekcie można będzie składać w terminie do 15.02.2019 r.

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie wypełnią deklarację mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Przed wypełnieniem zgłoszenia uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z instrukcjami wypełniania. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panem Kamilem Nieradka tel. 74 8580 084 wew. 375.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group