Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Językowy konkurs

Wtorek, 1 października 2019, 17:58
Autor: red
Świdnica: Językowy konkurs
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
II Liceum Ogólnokształcące im. S. Banacha w Świdnicy już po raz drugi zaprosiło do udziału w konkursie językowym „Krebsomanicay” uczniów szkół Powiatu Świdnickiego.

Na zaproszenie odpowiedziało 9 drużyn, które rywalizowały w dziesięciu konkurencjach wymagających znajomości aż 6 języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży Powiatu Świdnickiego nauki języków obcych oraz sylwetki Emila Krebsa – niemieckiego poligloty, który opanował biegle ponad 68 języków.

W auli II LO zjawiło się 9 drużyn ze szkół powiatowych; były to zarówno szkoły podstawowe, jak i ponadpodstawowe: SP w Witoszowie Dolnym, Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy, SP nr 2 w Świdnicy, SP nr 4 w Świdnicy, SP nr 6 w Świdnicy, SP nr 8 w Świdnicy, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy, III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy i oczywiście uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Wśród zaproszonych gości byli: Gunnar Hille emerytowany Dyrektor Centrum Języków Obcych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec oraz pan Eckhard Hoffmann, prasiostrzeniec Emila Krebsa. Władze powiatu – współorganizatora konkursu- reprezentował Pan Starosta Piotr Fedorowicz oraz Pani Monika Pasternak – Domagała.

Młodzież w pierwszym etapie konkursu musiała rozwiązać 10 zadań. Wśród nich znalazły się polecenia związane z odszyfrowaniem hasła zapisanego cyrylicą, odnalezieniem przedmiotów ukrytych na stole, do których wskazówki znajdowały się w zadaniach zapisanych w różnych językach obcych oraz ułożenie wielojęzycznego domino.

Trzy drużyny, które najszybciej uporały się z zadaniami i poprawnie wpisały kod dostępu (skanując uprzednio kod QR), dostały się do drugiego etapu potyczek językowych.

Na scenie auli II LO pojawiły się zwycięskie drużyny. Były to: Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy, II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy. Teraz przyszła kolej na rozpoznawanie języków, w jakich wykonywane były piosenki, na quiz językowy czy też zadania rodem z „Agenta” – zapamiętywanie jak największej liczby usłyszanych słów i ich przetłumaczenie na język polski.

Najlepiej z finałowymi konkurencjami poradziła sobie, tak jak w zeszłym roku, drużyna z SP nr 4 w Świdnicy, drugie miejsce zajęli uczniowie II LO w Świdnicy a trzecie Społeczna Szkoła Podstawowa. Konkurs okazał się na tyle atrakcyjny, że autorki zadań: pani Alicja Stawarz, pani Elżbieta Badzioch – Zarzycka i pani Aleksandra Królak – Wąsowicz zbierały gratulacje od koleżanek po fachu, zaproszonych gości i samych uczestników konkursu. Okazało się, że intuicja językowa i umiejętności uczniów szkół świdnickich są na bardzo wysokim poziomie.

Za rok widzimy się podczas trzeciej edycji Konkursu Językowego „Krebsomaniacy”!

Składy zwycięskich drużyn:

I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy: Dominika Sikora, Tomas Mokrzycki i Emilia Renkowska; opiekunka - pani Dorota Boroń

II miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy: Martyna Czerniec, Valeriia Ponomarenko, Weronika Trojan

Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy w składzie: Hanna Choman, Milena Mazurek, Marek Bujak, opiekunka- pani Katarzyna Bajcar

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group