Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1236
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Jubileusz "Dobromierzan"

Czwartek, 5 sierpnia 2021, 13:54
Autor: red
Dobromierz: Jubileusz "Dobromierzan"
Fot. UG Dobromierz
Miniona sobota w Dobromierzu wypełniona była muzyką folklorystyczną i tańcami za sprawą obchodów Jubileuszu 15– lecia zespołu folklorystycznego ,,Dobromierzanie”.

Uroczystość ta była wielkim dniem dla obecnych i byłych członków zespołu, dla gminy Dobromierz, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, parafii w Dobromierzu i każdego, kto w jakikolwiek sposób związany jest z zespołem.

Była to również okazja do wspomnień, prezentacji dorobku artystycznego, gratulacji i podziękowań za nieoceniony wkład w upowszechnianie tradycji ludowej i regionalnej.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Dobromierzu pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Ignacego Deca, następnie barwny korowód przyjaciół Dobromierzan przeszedł do parku, aby rozpocząć część artystyczną tego radosnego wydarzenia. W uroczystościach uczestniczyli: wójt Jerzy Ulbin, Posłanki na Sejm RP Monika Wielichowska i Katarzyna Izabela Mrzygłocka, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, prezes Lokalnej Grupy Działania ,,Szlakiem Granitu” Krystian Ulbin, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Rusek i radni gminy Dobromierz, sołtys Jerzy Werczyński i przedstawiciele Rady Sołeckiej Dobromierza oraz przyjaciele i sympatycy zespołu.

Nie zabrakło śpiewu i tańców zaproszonych przyjaciół z innych zespołów folklorystycznych.

Wójt Jerzy Ulbin złożył wyrazy wdzięczności za zaangażowanie i ogromną pracę włożoną w promowanie i utrwalanie regionalnych tradycji oraz życzenia kolejnych lat wypełnionych sukcesami.

Na tę okoliczność Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla zgromadzonych gości poczęstunek, można było również zakupić własnoręcznie wykonane pamiątki, a na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia.
Podczas świętowania promowano również Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 i rozdawano gadżety promocyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group