Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 802
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Jubileusz partnerstwa

Środa, 1 czerwca 2022, 17:18
Autor: red
powiat świdnicki: Jubileusz partnerstwa
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W dniach 23–24.05.2022 r. delegacja z Powiatu Świdnickiego wzięła udział w obchodach jubileuszu 20–lecia współpracy partnerskiej między powiatami Świdnickim i Bergstraße.

Uroczystości jubileuszowe w Heppenheim uświetnili swoim udziałem Konsul Generalny RP w Kolonii Jakub Wawrzyniak oraz redaktor naczelny ZDF dr Peter Frey.

Dr Frey przedstawił prelekcję na temat aktualnej sytuacji politycznej pn. „Europa, wojna w Ukrainie i stosunki polsko-niemieckie”. Wśród gości nie zabrakło zarządu oraz członków Stowarzyszenia Partnerskiego Brücke/Most e.V., które w tym roku obchodzi jubileusz 20 lecia powstania. Słowa uznania i podziękowania za osobiste zaangażowanie w działania podejmowane w ramach partnerstwa oraz bardzo przyjacielski kontakt z naszym powiatem, Starostowie Powiatu Świdnickiego skierowali do Starosty Powiatu Bergstraße Christiana Engelhardta.

Podziękowania złożono również inicjatorom powstania partnerstwa - starostom ubiegłych kadencji Norbertowi Hoffmannowi oraz Matthiasowi Wilkesowi, jak również przewodniczącym Rady Powiatu Bergstraße Heinz-Jürgenowi Schocke, Wernerowi Breitwieser, Gottfriedowi Schneider oraz Joachimowi Kunkel.

Podczas uroczystości wielokrotnie nawiązywano do udziału młodego pokolenia w wspólnych projektach oraz podkreślano jego znaczenie na rzecz przyszłych wspólnych inicjatyw oraz przedsięwzięć. Organizatorzy bardzo serdecznie powitali obecną na spotkaniu młodzież oraz nauczycieli reprezentujących szkoły ponadpodstawowe uczestniczące w projekcie polsko-niemieckiego pn. „Wspólnie śladami ludzi i miejsc, które łączą. Spotkanie młodzieży powiatów partnerskich”, który był równocześnie realizowany w Haus am Maiberg w Heppenheim.

W ramach projektu młodzież wzięła udział w oprowadzaniu z przewodnikiem oraz warsztatach na Zamku w Hambach, znanym na całym świecie jako symbol niemieckiej demokracji. Uroczystość jubileuszową poprzedził udział delegacji w obradach sesji Rady Powiatu Bergstraße w Urzędzie Miejskim w Mörlenbach, podczas której Wicestarosta Zygmunt Worsa wygłosił przemówienie nt. nawiązania oraz podejmowanych działań współpracy partnerskiej na przestrzeni 20 lat. Sesję Rady Powiatu zakończyło uroczyste zaprzysiężenie zastępców Starosty Powiatu Bergstraße Diany Krug oraz Matthiasa Schimpfa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group