Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jubileusz przyjaźni i nowe partnerstwo

Wtorek, 11 października 2016, 8:46
Autor: red
Świebodzice: Jubileusz przyjaźni i nowe partnerstwo
Fot. UM Świebodzice
W dniach 15–16 października będziemy obchodzić jubileusz 20–lecia zawarcia przez Gminę Świebodzice umowy partnerskiej z niemieckim miastem Waldbröl.

Temu znaczącemu wydarzeniu towarzyszyć będą także wydarzenia kulturalne – wystawa fotograficzna w Miejskim Domu Kultury oraz wystawa filatelistyczna „65 lat Młodzieżowego Ruchu Filatelistycznego w Świebodzicach”, którą przygotowuje Polski Związek Filatelistów Koło nr 1 w Świebodzicach.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających przez cztery dni – od piątku, 14 października, do poniedziałku, 17 października. Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano w piątek o godz. 11:00, w sali wystawienniczej dworca PKP, Plac Dworcowy 1. Na ekspozycji zgromadzono interesujące i unikatowe eksponaty, nawiązujące nie tylko do tematu wiodącego, czyli rocznicy powstania ruchu młodzieżowego w naszym mieście, ale także do obchodzonej w bieżącym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Filateliści przygotowali jak zawsze przy takich okazjach, okolicznościowe datowniki oraz medal. Pojawiają się na nich motywy, nawiązujące do jubileuszowych wydarzeń – ławeczka przyjaźni, która symbolizuje partnerstwo Świebodzic i Waldbröl, a także budynek Szkoły Podstawowej nr 3, w której w latach 60-tych zawiązała się sekcja młodzieżowa filatelistów. Wystawę będzie można zwiedzać do poniedziałku, 17.10, w godzinach 12:00-17:00.

Centralnym wydarzeniem obchodów będzie uroczyste ratyfikowanie aktu partnerstwa z naszym niemieckim parterem, a także podpisanie kolejnej umowy o współpracy miast – tym razem ze słowacką gminą Hrusov. Uroczystość odbędzie się w zabytkowych wnętrzach Zamku Książ w sobotę, 15 października, o godz. 18:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group