Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolesławice: Jubileusz Tęczy

Wtorek, 11 października 2022, 13:38
Autor: red
Bolesławice: Jubileusz Tęczy
Fot. FB Bolesławice.pl
Mecz piłkarski, dmuchańce, konkursy z nagrodami – to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów festynu z okazji 75–lecia „Tęczy Bolesławice”. Nie zawiedli działacze, zawodnicy, ale też przyjaciele i osoby wspierające klub, którzy w sobotę, 8 października liczni zjawili się na boisku w Bolesławicach.

Klub „Tęcza Bolesławice” i zaangażowane w jego działalność osoby zapisali wiele pięknych kart w historii sportu i gminy Jaworzyna Śląska. W sobotę, 8 października po raz kolejny udowodnili, że potrafią się zjednoczyć i wspólnie działać na rzecz swojej miejscowości. Przy organizacji festynu z okazji 75-lecia klubu pomagali wszyscy chętni mieszkańcy, nie tylko Ci związani z „Tęczą Bolesławice”.

Klub powstał w 1947 r. i funkcjonował 20 lat, aż do 1968 r., kiedy przez wzgląd na problemy z nawierzchnią boiska zawieszono jego działalność. Udało się go reaktywować 6 lat później, w 1974 r. i od tamtej pory funkcjonuje bez przerw aż do dzisiaj. – Zebrała się wówczas grupa osób, które chciały mieć boisko, a w konsekwencji także drużynę piłkarską. Zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. Wiadomo, jakie to były czasy. Nie było pieniędzy z zewnątrz, a wszystkie prace wykonywaliśmy sami w czynie społecznym. Zbieraliśmy kamienie, a do prac wykorzystywaliśmy konie. Było biednie, ale ludzie bardzo chcieli pomagać. Nie było problemu z frekwencją – wspomina Czesław Krupczak. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Bolesławic jeszcze w tym samym roku udało się uporządkować boisko i reaktywować klub piłkarski. Prezesem został Czesław Krupczak, który jednocześnie zaczął trenować zawodników. Jak sam mówi, zawsze mógł liczyć na pomoc mieszkańców. – Nigdy nie byłem sam. Zawsze miałem wokół siebie wiele osób gotowych do pomocy i to było dla mnie bardzo ważne. Po mnie prezesem został Sławomir Gwardiak i prowadzi go wzorowo. Mamy jedno z najlepszych boisk w regionie – dodaje Czesław Krupczak.

Podczas festynu z okazji 75-lecia klubu bawili się wszyscy mieszkańcy sołectwa oraz goście z gminy. Mecz piłkarski, w którym wspólnie z zaproszonymi gośćmi zaprezentowali się dawni i obecni piłkarze, mimo że zakończył się wynikiem 0:0, dostarczył widzom mnóstwa emocji. Najmłodsi mogli wyszaleć się na dmuchańcach. Nie zabrakło także zawodów sportowych, konkursów z nagrodami, stoiska z pysznościami przygotowanymi przez mieszkańców sołectwa i życzeń od zaproszonych gości. Pamiątkową statuetkę z podziękowaniem na ręce prezesa klubu Sławomira Gwardiaka wręczyła zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej Justyna Chrebela.

Wydarzenie zakończył bal sportowców – zabawa taneczna prowadzona przez dja.

Foto: FB Bolesławice.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group