Czytających: 1247

Żarów/Strzegom: Judoczki z Żarowa

Piątek, 22 października 2021, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Możemy pochwalić się dobrymi wiadomościami na temat startów w kolejnych zawodach w judo mieszkanek naszej gminy: Zuzanny Oleksiuk, Nikoli Kamińskiej oraz Klaudii Borowiec.

Dziewczyny na co dzień trenują w sekcji judo AKS Strzegom pod opieką trenera Józefa Smotra.

W dniach 11-12 odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski Juniorek i Juniorów Młodszych oraz Młodziczek i Młodzików w Judo. W turnieju wystartowało około 200 zawodników z 34 klubów z Polski i 4 klubów spoza granic naszego kraju m.in. Węgier, Słowacji, Rumunii i Czech. Sekcję Judo AKS Strzegom w grupie Juniorek Młodszych reprezentowały Zuzanna Oleksiuk oraz Nikola Kamińska. Zuzia zajęła miejsce I w kategorii do 52 kg, natomiast Nikola w kategorii +78 kg zajęła miejsce II. W kategorii młodziczek do 44 kg Klaudia Borowiec wywalczyła V miejsce. Dziewczyny pokazały na macie prawdziwego ducha walki i stoczyły naprawdę bardzo dobre pojedynki.

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Judo, które odbyły się 26 września w Komornikach kolejny medal zdobyła Klaudia Borowiec. W kategorii wagowej do 44 kg ostatecznie razem z Julią Herbut zajęły III miejsce. I to jeszcze nie wszystko. Do Klaudii trafił również złoty medal za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii wagowej 45 kg w Pucharze Polski w Sumo.