Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kampania w ośrodkach kultury – Internauci pytają, Świdniczka odpowiada

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 31 października 2010, 21:05
Aktualizacja: 21:16
Autor: KO
Konwencja wyborcza Wspólnoty Samorządowej.
Fot. Karolina Osińska
– Jak to jest, że politycy urządzają sobie kampanię wyborczą w teatrze i w klubie Bolko? Przecież to są obiekty Świdnickiego Ośrodka Kultury, a ŚOK podlega pod Urząd Miejski w Świdnicy. A kampanii w budynkach urzędowych prowadzić nie można! – napisała do nas Irena ze Świdnicy.

Podobnie pisał Mieczysław, też świdniczanin. - Pan prezydent Wojciech Murdzek spotyka się z innymi prezydentami w klubie Bolko, ale nie po to, żeby porozmawiać o przyszłości naszego miasta, tylko żeby zaprezentować bilbord – napisał Mieczysław. - Klub Bolko utrzymywany jest po części z naszych podatków. Ja sobie nie życzę, żeby był miejscem do prowadzenia kampanii wyborczej. Czy to zgodne z prawem, żeby na mieniu gminy urządzać wiece wyborcze?

Odpowiadamy. Tak, wszystko jest zgodnie z prawem. Według wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej dotyczącego zakazu prowadzenia kampanii wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego - w siedzibach państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych (np. bibliotek publicznych, gminnych ośrodków sportu i rekreacji, zarządów budynków komunalnych) nie obowiązuje zakaz prowadzenia kampanii wyborczej.

Należy jednak pamiętać, że zabronione jest prowadzenie kampanii wyborczej na terenie zakładów pracy w sposób i w formach zakłócających ich normalne funkcjonowanie. Przepis ten obejmuje wszystkie zakłady pracy, również ośrodki kultury.

- Przez teren urzędu administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego należy rozumieć nieruchomość (grunt wraz z budynkami oraz innymi urządzeniami na nim wzniesionymi) będącą miejscem siedziby organów administracji rządowej i organów jednostek samorządu terytorialnego oraz statutowych komórek organizacyjnych tych urzędów, a także służb, inspekcji i kontroli działających w administracji rządowej i samorządzie terytorialnym, bez względu na tytuł prawny do władania tą nieruchomością – wyjaśnia przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, Stefan J. Jaworski.

W klubie Bolko ostatnio komitet Rafała Dutkiewicza zaprezentował swoje hasło wyborcze i bilbord (o tym: tutaj), a swoją konwencję wyborczą miała Platforma Obywatelska (fotorelacja - tutaj). W sali teatralnej natomiast konwencję urządziła wcześniej Wspólnota Samorządowa (fotorelacja - tutaj).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 31-10-2010 23:30
Niby wszystko z prawem, ale niesmak i tak pozostaje.
~gonia 1-11-2010 0:01
A gdzie mają niby robić?
~ 1-11-2010 0:29
w tesco!
Prezydent Miasta 1-11-2010 0:45
Rafi Dutkiewicz - popieram!
~Cześka 2-11-2010 14:48
A gdzie sie podziewa rudy Lewandowski?Nie kandyduje?Chętnie bym sie spytała za co wybudował dom w Kraszewicach.Z pensji radnego?
~Cześka 2-11-2010 14:52
I sie pytam ŚWIDNICZKI dalczego tak słabo jest z informacją dotyczącą spotkań kandydatów w wyborach z mieszkańcami Świdnicy?Bo jak narazie to te spotkania raczej odbywaja się w kręgach własnej adoracji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group