Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 936
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska/Świdnica: Karolina oddaje ostatnie mecze w geście protestu

Czwartek, 24 czerwca 2010, 11:31
Aktualizacja: 11:36
Autor: Karolina Osińska
Jaworzyna Śląska/Świdnica: Karolina oddaje ostatnie mecze w geście protestu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Działania podejmowane przez władze klubu nie tylko prowadzą do szargania dobrego imienia MKS–u, ale również w naszej ocenie naruszają obowiązujące prawo – twierdzą kibice i piłkarze jaworzyńskiej Karoliny, którzy wczoraj zawitali na sesję rady powiatu. Jaworznianie proszą o interwencję starostę, ponieważ to on sprawuje nadzór nad stowarzyszeniami.

Piłkarze MKS Karolina Jaworzyna Śląska zapowiedzieli, że nie zagrają w niedzielę. I to zarówno seniorzy, jak i juniorzy.

- Podjęliśmy ze wszystkimi zawodnikami decyzję, że nie wychodzimy na boisko w geście protestu przeciwko obecnemu zarządowi – powiedzieli nam Mateusz Ptak i Tomasz Krawczyk, piłkarze starszego składu. Oni w najbliższą niedzielę mieli zagrać z Bystrzycą Górną. Juniorzy tymczasem też w niedzielę mieli rozegrać zaległy mecz z Polonią Bystrzyca Kłodzka (odwołany wcześniej z powodu żałoby narodowej).

- Tak będzie najlepiej - mówili o swojej decyzji piłkarze juniorów Damian Tymcik i Wojciech Sowa.

- Jest bardzo źle. Problem polega na tym, że nie można zorganizować podstawowych zadań klubu – powiedział nam Łukasz Czajkowski, kibic i członek klubu. – Przeprowadzono wiele kontroli i wykazały one wiele nieprawidłowości. Domagamy się podania się do dymisji całych władz klubu i przeprowadzenia sprawiedliwych wyborów, a nie takich, jak odbyły się ostatnio. Podstawowym naszym celem jest to, żeby klub działał tak, jak wcześniej. Od czterdziestu dziewięciu lat nigdy nie odwoływano meczów.

Jaworznianie odczytali na sesji pismo, które złożyli na ręce starosty Zygmunta Worsy:

Szanowny Panie Starosto!
My, niżej podpisani zawodnicy, trenerzy, działacze i kibice Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej, zwracamy się do Pana z prośbą o podjęcie niezbędnych działań wynikających z posiadanych przez Pana uprawnień nadzorczych nad stowarzyszeniami.
Prośba nasza spowodowana jest ostatnimi wydarzeniami zaistniałymi w Naszym Klubie. Działania podejmowane przez władze Klubu nie tylko prowadzą do szargania dobrego imienia MKS-u, ale również w naszej ocenie naruszają obowiązujące prawo. Nadmienimy tylko o sztucznym zwiększaniu liczby członków przed Walnym Zebraniem, tendencyjnym wyborem przewodniczącego obrad oraz licznymi nieprawidłowościami ujawnionymi podczas kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną i Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, dotujący działalność stowarzyszenia.
Z przykrością informujemy, że miejscowi politycy, w tym radny Powiatu Świdnickiego Pan Jacek Krzaczek, próbują za pośrednictwem Naszego Klubu realizować swoje partykularne interesy, na co nigdy nie będzie naszej zgody.
Kolejnym skandalem było odwołanie przez zarząd Klubu derbowych pojedynków seniorów i juniorów ze Zjednoczonymi Żarów – najważniejszych dla zawodników i kibiców spotkań w sezonie. Taka decyzja spowodowała, że o wynikach rozgrywek piłkarskiej klasy A i okręgowej klasy juniorów zamiast sportowej rywalizacji zadecydowały zakulisowe decyzje działaczy.
Informujemy również, że zarówno zawodnicy, jak i kibice nie widzą możliwości dalszej współpracy z obecnymi władzami Klubu. Nadmieniamy, że petycję o dymisję zarządu w ciągu kilku godzin podpisało ponad 250 osób, którym dobro Klubu leży na sercu […]

Starosta obiecał, że się ustosunkuje do złożonego pisma.

- Podczas przerwy niektórzy radni podchodzili do nas i obiecywali, że nam pomogą – mówi Łukasz Czajkowski.

Więcej na temat konfliktu w Jaworzynie Śląskiej:
* Prezes Zjednoczonych wspiera prezesa Karoliny,
* Burmistrz grozi prezesowi klubu sportowego?.

Więcej na temat czerwcowej sesji rady powiatu:
* Zmienili budżet powiatu i dali kasę powodzianom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group