Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kasprowiczanka Karolina Kosior wśród stypendystów "zDolnego Śląska"

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 17 listopada 2011, 7:55
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2011, 8:03
Autor: red
Fot. użyczone
Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień, w ramach organizowanego od 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, przyznała Karolinie Kosior, tegorocznej absolwentce „Kasprowicza”, stypendium za wybitne osiągnięcia.

Karolina w tym roku ukończyła klasę o profilu humanistyczno – filmowym. Społeczności szkolnej znana jest ze swego zaangażowania w liczne szkolne i pozaszkolne inicjatywy o charakterze kulturalnym. Należą do nich: udział w Projekcie Edukacji Teatralnej, który był realizowany w Świdnickim Ośrodku Kultury, udział w filmie „Tajemnica pastora”, przedsięwzięciu promującym zabytki UNESCO na Dolnym Śląsku. Karolina wzięła również udział w spektaklu ”(Un) born in PRL” w reżyserii M. Kiljana (Teatr Polski we Wrocławiu - Scena Kameralna, 31 lipca i 1 sierpnia 2010). Samodzielne podejmuje różne inicjatywy artystyczne, m. in. sama pisze scenariusze i reżyseruje spektakle teatralne: spektakl „Wtłoczeni w samotność”, którego premiera odbyła się 30 marca tego roku na Prezentacjach Teatralnych w I LO w Świdnicy. Spektakl zebrał bardzo dobre opinie i zdobył I nagrodę. Autorką sztuki i jej reżyserem była Karolina, ona także zagrała główną rolę w przedstawieniu.

Aktualnie Karolina jest studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale polonistyki, kierunek wiedza o teatrze i działa jako wolontariuszka przy Operze Krakowskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~basia 19-11-2011 0:31
Program stypendialny nosi nazwę "zDolny Śląsk", a "zDolny Ślązak" to konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistów organizowane przez Kuratorium Oświaty. Nazwy podobne, ale to zupełnie różne konkursy! Karolinie gratuluję!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group