Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Katyń – pamiętamy – szczegóły obchodów w Świdnicy

Niedziela, 6 kwietnia 2014, 14:18
Aktualizacja: 14:20
Autor: red.
Świdnica: Katyń – pamiętamy – szczegóły obchodów w Świdnicy
Fot. użyczone
Zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach związanych z 74. rocznicą Zbrodni Katyńskiej. Poszukując form pielęgnowania pamięci o naszej historii, wykraczających poza bardzo uroczyste, oficjalne spotkania, proponujemy udział w I Świdnickim Marszu Katyńskim oraz Koncercie Katyńskim.

I Świdnicki Marsz Katyński organizowany we wtorek, 8 kwietnia to przemarsz grupy rekonstrukcyjnej w mundurach Wojska Polskiego z września 1939 roku w eskorcie żołnierzy sowieckich na trasie pl. Grunwaldzki – skwer przy
pl. św. Małgorzaty. Kolumna wyruszy o godz. 15.00 spod Klubu Bolko. Na skwerze przy Dębie Katyńskim o godz. 15.30 odbędzie się inscenizacja przygotowana przez Młodzieżowy Dom Kultury z udziałem między innymi młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego.

Koncert Katyński organizowany w czwartek, 10 kwietnia w sali teatralnej w Rynku to wydarzenie artystyczne organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Do współpracy zaproszony został zespół muzyków i wokalistów pod kierownictwem Mirosława Jabłońskiego. Spektakl ma bardzo ciekawą oprawę, którą zapewniają młodzi świdniccy twórcy filmowi oraz młodzież tworząca grupę rekonstrukcyjną na potrzeby I Świdnickiego Marszu Katyńskiego.
Wstęp wolny.

***

Prezydent Miasta Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na I Świdnicki Marsz Katyński (wtorek, 8 kwietnia)

Program marszu grupy rekonstrukcyjnej z IV Liceum Ogólnokształcącego
w Świdnicy w mundurach historycznych Wojska Polskiego pod eskortą żołnierzy sowieckich:
• godz. 15.00 – rozpoczęcie marszu przy Klubie „Bolko” pl. Grunwaldzki,
• przemarsz ulicami: Łukowa, Rynek, Franciszkańska, pl. św. Małgorzaty,
• godz. 15.30 – finał marszu połączony z happeningiem na skwerze przy Dębie Katyńskim.

Koncert Katyński (czwartek, 10 kwietnia, godz. 18.00, sala teatralna ŚOK, Rynek, wstęp wolny) zatytułowany „I pamiętaj, że dana ci pamięć. Nie kłam sobie, a nikt ci nie skłamie”

Koncert w wykonaniu muzyków, przygotowany pod kierownictwem Mirosława Jabłońskiego, zabierze słuchaczy w podróż po historii Polski. Przez kilka miesięcy młodzi muzycy przygotowywali projekt, który zostanie zrealizowany w formie inscenizowanego koncertu z udziałem solistów wykonujących utwory z repertuaru m.in. Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Jana Pietrzaka.

Koncert finansowo wsparło Miasto Świebodzice – Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz oraz Miejski Dom Kultury w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group