Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kawalerowie maltańscy ponownie z wizytą w Powiecie Świdnickim

Środa, 28 listopada 2018, 11:06
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
powiat świdnicki: Kawalerowie maltańscy ponownie z wizytą w Powiecie Świdnickim
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W dniach 22–25.11.2018 Powiat Świdnicki odwiedzili przedstawiciele Kawalerów Maltańskich z niemieckiego miasta Biberach w składzie Walter Musterle, Susi Hiestand Gerhard Prestle Albert Schmid i Fredo Billwiller.

W ramach wizyty odbyły się spotkania w placówkach, które od lat są wspierane przez Maltańczyków: Domu Dziecka w Świdnicy, Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta w Świdnicy, Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

Każda z placówek otrzymała wsparcie finansowe na zakup potrzebnych produktów. Dodatkowo Kawalerowie Maltańscy przywieźli sprzęty dla osób niepełnosprawnych, pościel, ręczniki oraz odzież. Realizacja dotychczasowych oraz przyszłych programów pomocowych na terenie powiatu została omówiona podczas spotkań z udziałem Prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, Starosty Świdnickiego Piotra Fedorowicza, Wicestarosty Świdnickiego Zygmunta Worsy, Zastępcy Prezydent Świdnicy Szymona Chojnowskiego, przedstawicieli wspieranych placówek oraz Towarzystwa Partnerstwa Miast.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group