Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kawalerowie Maltańscy z Biberach z kolejną pomocą w Świdnicy

Sobota, 19 listopada 2016, 14:23
Autor: red
Świdnica: Kawalerowie Maltańscy z Biberach z kolejną pomocą w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
W piątek, 18 listopada prezydent miasta Beata Moskal–Słaniewska gościła Kawalerów Maltańskich z partnerskiego Biberach.

Do Świdnicy przyjechali Walter Hänle - Stv. Kreisbeauftragter (zastępca przewodniczącego Powiatu/Kreis Biberach), Gerhard Prestle - Schweidnitzbeauftragter (delegat ds. Świdnicy), Albert Schmid - Finanzreferent (referent finansowy), Fredo Billwiller - Malteser (Kawaler Maltański) oraz Laszlo Mihai - Malteser (Kawaler Maltański).

Maltańczycy od blisko 20 lat systematycznie i regularnie wspierają dzieci ze świdnickich domów dziecka. W ostatnich latach pomoc ta poszerzona została m.in. o schronisko im. Świętego Brata Alberta. Maltańczycy wspierają instytucje finansowo i rzeczowo. Jest to pomoc systematyczna, gdyż przyjeżdżają do Świdnicy co najmniej dwa razy do roku tj. przez Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Dzięki nim wykonano przez lata wiele remontów. Do wielu osób trafił także sprzęt rehabilitacyjny i materace. Tym razem przywieziono m.in. dla schroniska – pralkę i lodówkę, dla Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Świdnicy – laptop z drukarką oraz suszarkę automatyczną do odzieży, dla Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – komputer i drukarkę.
- Jest to organizacja, która najdłużej świadczy taką pomoc świdnickim placówkom, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Od lat jest to także to samo grono osób, w związku z czym relacje pomiędzy nami to nie tylko relacje beneficjent-organizacja wspierająca, ale są to przede wszystkim przyjacielskie relacje, oparte na dużej sympatii. Zawsze, kiedy polska delegacja jest w Biberach to spotyka się z przedstawicielami Maltańczyków. Liczymy, że ta współpraca będzie trwała nadal, choć rozumiemy, że dziś priorytetem dla Kawalerów Maltańskich jest przede wszystkim objęcie opieką i pomocą licznych uchodźców, którzy m.in. zamieszkali w samym Biberach. Mimo tego, widzimy, że nadal chcą oni podtrzymywać więzi ze Świdnicą, a my zawsze będziemy ich tutaj z przyjemnością gościć – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Kwestię dalszej współpracy omówiono dzień wcześniej, podczas spotkania w którym wzięli udział przedstawiciele organizacji, do których kierowana jest pomoc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group