Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 906
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: KGW z Lutomi Dolnej podbiło jarmark we Wrocławiu

Piątek, 18 kwietnia 2014, 7:33
Autor: red.
Wrocław: KGW z Lutomi Dolnej podbiło jarmark we Wrocławiu
Fot. UG Świdnica
W sobotę, 12 kwietnia, na dzień przed Niedzielą Palmową w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu można było spróbować tradycyjnych potraw wielkanocnych, charakterystycznych dla regionu Dolnego Śląska. Jury oceniające stoły doceniło KGW z Lutomi Dolnej przyznając pierwsze miejsce za oryginalną palmę wielkanocną, ozdobioną kwiatami symbolizującymi 4 pory roku oraz za piękny stół wielkanocny.

Odwiedzający mogli zapoznać się z technikami malowania pisanek i posłuchać muzyki ludowej. Stoiska zapełniały szynki, kiełbasy, nietuzinkowe napitki, słodycze, wypieki, wiklinowe koszyki, ręcznie robione ozdoby, palmy wielkanocne i oczywiście pisanki.

Gminę Świdnica reprezentowały 2 Koła Gospodyń Wiejskich: z Komorowa oraz z Lutomi Dolnej. - Naszą palmę ozdobiliśmy ręcznie wykonanymi kwiatami symbolizującymi wiosnę, lato, jesień i zima – mówią z dumą członkinie KGW z Lutomi Dolnej. Być może to był sekret naszego sukcesu.

Po raz pierwszy, podczas prezentacji tradycyjnych stołów wielkanocnych, palm i pisanek promowały się panie z KGW w Komorowie. - Nasze stoisko odwiedzały rzesze gości i turystów odwiedzających Wrocław, którzy pytali nas o przepisy i techniki ozdabiania pisanek. Udało nam się nawiązać również wiele kontaktów z twórcami ludowymi, które z pewnością zaowocują kolejnymi pomysłami – mówi Lilianna Śmiatacz-Kapała przewodnicząca koła w Komorowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group