Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kierowco uważaj, na Śląskiej bardziej wąsko niż zwykle

Środa, 24 listopada 2010, 10:56
Aktualizacja: 14:41
Autor: KO
Świdnica: Kierowco uważaj, na Śląskiej bardziej wąsko niż zwykle
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na całego ruszyła przebudowa ul. Śląskiej w Świdnicy. W tym roku jeszcze tą drogą będzie można przejechać (choć miejscami obowiązuje ograniczenie do 30 km/h i zwężony jest pas ruchu), a przyszłym – w rejonie Pionierów, Śląskiej i Westerplatte drogowcy zafundują nam prawdziwy kocioł. Oj będzie się działo!

Roboty na Śląskiej realizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w konsorcjum z Drog-Ziem. Na razie trwają prace ziemne. Ulica jest uzbrajana w sieci. Powstanie kolektor deszczowy, kolektor sanitarny i oświetlenie. Ten etap ma się skończyć przed Bożym Narodzeniem. - Przez cały okres tego etapu inwestycji przejezdność będzie zachowana – zapewnia Maciej Gleba, dyrektor departamentu komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W przyszłym roku już bez zamknięcia drogi się nie da realizować dalej prac. Będą to roboty drogowe. Dzięki nim wąska teraz jezdnia ul. Śląskiej ma mieć szerokość 7 m. Rondo na skrzyżowaniu z ul. Pionierów będzie powiększone. Po obu stronach drogi powstaną chodniki. To bardzo ważne, bo w tej chwili spacerowanie Śląską jest niezwykle niebezpieczne. Z jednej strony drogi praktycznie nie ma nawet pobocza.

Przebudowa Śląskiej pokryje się w czasie z budową drogi nad bulwarem rzeki i przebudową skrzyżowania z ul. Westerplatte przy budowanej Galerii Świdnickiej. Na dodatek wiosną może się okazać, że Świdnica dostanie pieniądze ze schetynówek i rozpocznie się przebudowa mostu na Witoszówce w pobliżu skrzyżowania z ul. Bokserską.

Więcej na ten temat: Śląska z chodnikami – na kolejne wakacje, niedziela, 17 października, godz. 20.54.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group