Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Kilometry dobra z udziałem radnych gminy Świdnica

Sobota, 9 czerwca 2018, 7:21
Autor: red
Mokrzeszów: Kilometry dobra z udziałem radnych gminy Świdnica
Fot. Gmina Świdnica
Do osiągnięcia celu brakuje jeszcze 40 tys., ale 28 tys. już udało im się pozyskać. Wszystko w ramach akcji „Kilometry dobra” do której włączyli się Radni Rady Gminy Świdnica, przekazując na rzecz świdnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie kwotę 660 zł.

Jak można zapoznać się z informacjami na stronach internetowych akcji, Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Jest to kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów, a także budują swoją sieć wsparcia i wzmacniają swoją sprawność. W ciągu ostatnich 4 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów.

Przez 3 miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w centrach handlowych, szkołach i parafiach, przez strony internetowe, aukcje, koncerty, biegi charytatywne itp. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale - stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki (to ułatwienie wprowadzili kilka lat temu Filipińczycy).

Podczas tegorocznej, piątej już edycji świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zebrało już 28 tys. Ich marzeniem jest budowa w nowej części ośrodka przy ulicy Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy, Centrum Rehabilitacji Społecznej. Aby walczyć o unijną dotację organizacja musi zabezpieczyć wkład własny w kwocie blisko 40 tys. zł.

Mimo, iż oficjalne zakończenie akcji miało miejsce w niedzielę, 3 czerwca w Galerii Świdnickiej, to w dalszym ciągu można wspierać świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przekazując wpłaty na konto BANK PKO BP S.A. o/Świdnica 40 1020 5138 0000 9402 0184 2947.

Na terenie gminy Świdnica Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowy Koło w Świdnicy prowadzone są od 1990 r.
- Na zajęcia w Mokrzeszowie uczęszcza 40 podopiecznych, dla których Warsztaty są jak 2 dom. Prowadzimy działalność dzięki ofiarności wielu ludzi i instytucji, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie w realizacji naszego zadania, a w sposób szczególny dziękujemy władzom gminy i Radzie Gminy Świdnica, że przyłączyła się do akcji „Kilometry dobra” - mówiła Jadwiga Roniewska-Ciupiak, kierownik WTZ w Mokrzeszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group