Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kłopotów Zbigniewa Chlebowskiego ciąg dalszy

Czwartek, 27 października 2011, 10:08
Aktualizacja: 18:27
Autor: red.
Region: Kłopotów Zbigniewa Chlebowskiego ciąg dalszy
Fot. red.
Nie wykonał wyroku sądu i teraz robi to za niego komornik. Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed trzech lat.

Jak podaje portal Nowy Ekran, komornik zaczął zajmować majątek Zbigniewa Chlebowskiego w celu zadośćuczynienia roszczeń Piotra Woyciechowskiego i Tomasza Macierewicza, których w wywiadzie radiowym były poseł oskarżył o kradzież publicznych pieniędzy.

Woyciechowski i Macierewicz kierowali wówczas firmą Naftor, zajmującą się ochroną strategicznych obiektów państwowych. W programie „Gość Radia Zet” Chlebowski powiedział: "Ja uważam, że to są absolutnie skandaliczne praktyki. Człowiek, członek komisji weryfikacyjnej byłych WSI [Piotr Woyciechowski, były wiceprzewodniczący Komisji Likwidacyjnej Wojskowych Służb informacyjnych], bratanek Antoniego Macierewicza [Tomasz Macierewicz], kradli publiczne pieniądze, bo pracowali w państwowej spółce, wykorzystywali swoje funkcje, wykorzystywali w związku z tym w jakimś sensie publiczne pieniądze. To była powszechna praktyka przez polityków PiS".

Macierewicz i Wojciechowski oskarżyli Chlebowskiego o naruszenie dóbr osobistych i sprawę wygrali. W sierpniu tego roku Sąd Apelacyjny w Warszawie wyrok podtrzymał, ale polityk nie wykonał decyzji sądu, polegającej na zapłaceniu kary pieniężnej. Stwierdził „że surowość wyroku jest niewspółmierna do wagi jego wypowiedzi” i złożył wniosek o wstrzymacie wyroku.

Tymczasem Macierewicz i Wojciechowski zwrócili się do komornika, a ten rozpoczął egzekucję wyroku. Kwota jest znacząca – 110 tysięcy złotych.

Źródło: Nowy Ekran

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group