Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Klub Seniora otwarty

Środa, 17 października 2018, 13:44
Autor: red
Świebodzice: Klub Seniora otwarty
Fot. UM Świebodzice
Miejsce spotkań, integracji, rozwijania pasji, aktywizacji – taka będzie funkcja nowo otwartego Klubu Seniora w Świebodzicach. We wtorek 16 października placówka została oddana do użytku. Adaptacja pomieszczeń kosztowała 400.000 zł. Zadanie zostało zrealizowane w ramach rewitalizacji obszaru Śródmieścia.

Klub mieści się na piętrze pawilonu handlowego na Osiedlu Sudeckim, ale służyć będzie nie tylko mieszkańcom osiedla – całemu miastu.
- Jest to placówka ornat dla każdego mieszkańca, zależy nam oczywiście, by szczególnie korzystali z niej ludzie starsi, mający dużo wolnego czasu. Tu będzie można ten czas spędzić ciekawie, pożytecznie, w kontakcie z drugim człowiekiem – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Taki jest właśnie cel uruchomienia placówki – reintegracja społeczna, integracja pokoleniowa, aktywizacja ludzi w starszym wieku. By nie siedzieli w czterech ścianach, lecz wyszli z domu i zaczęli rozwijać np. swoje pasje, spotykać się z innymi. Nawet wspólnie obejrzeć film, podyskutować, upiec ciasto czy zrobić sałatkę. Klub będzie działał codziennie, w wyznaczonych godzinach, plan pracy jest właśnie w opracowaniu.

W Klubie Seniora będzie niebawem pojawi się w pełni wyposażona kuchnia, jest główne pomieszczenie do prowadzenia zajęć, warsztatów, oraz kilka mniejszych.

W budynku zamontowano także windę dla osób mających problem z poruszaniem się.

Opiekę nad klubem przekazana została dla Stowarzyszenia „Senior=Aktywny Obywatel”, które na początek zajmie się organizacją zajęć i spotkań.
- Bardzo dziękujemy w imieniu całego środowiska seniorów1) za utworzenie tego miejsca, bardzo wiele osób na nie czekało. I doczekaliśmy się – cieszyła się Bogumiła Kuliberda, prezes Stowarzyszenia.

Po ilości obecnych na otwarciu osób widać było rzeczywiście, że klub był bardzo wyczekiwany właśnie przez osoby starsze.
W uroczystym otwarciu placówki wzięli udział: burmistrz Bogdan Kożuchowicz,. Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, radni miejscy: Zofia Marek, Jacek Żygłowicz, Zbigniew Opaliński; dyrektor OPS Izabela Siekierzyńska, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbieta Krzan, szefowie instytucji, zaprzyjaźnionych organizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group