Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1017
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna/Senftenberg: Klub Seniora z wizytą w Niemczech

Czwartek, 30 maja 2013, 11:51
Aktualizacja: Piątek, 31 maja 2013, 13:22
Autor: red.
Bystrzyca Górna/Senftenberg: Klub Seniora z wizytą w Niemczech
Fot. użyczone
W najbliższy długi weekend Klub Seniora z Bystrzycy Górnej po raz trzeci zawita do Niemiec. Będzie to partnerska wizyta z zaprzyjaźnionym klubem z Senftenbergu.

- Nasze międzynarodowe spotkania mają na celu przełamanie utartych wyobrażeń na temat Niemców i Polaków. Stwarzają przestrzeń do wzajemnych dyskusji o naszych regionach, pasjach i są dobrym fundamentem do wzajemnej integracji - mówią członkowie Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej.

Klub Seniora powstał z inicjatywy pana Stanisława Kraińskiego oraz przy wsparciu i pomocy władz gminy Świdnica, jak również dyrekcji Zakładów Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast” w Bystrzycy Górnej. Pierwsze założycielskie spotkanie odbyło się 12 kwietnia 1996 roku.

Klub od 17 lat prowadzi działalność integracyjną, kulturalną i turystyczną dla seniorów w swoim regionie. Zapobiega poczuciu osamotnienia i zachęca do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej ludzi starszych. Klub w sposób różnorodny organizuje seniorom ich wolny czas, przygotowując spotkania noworoczne, wielkanocne, bożonarodzeniowe, dożynki, śniadanie patriotyczne 11 listopada, wyjazdy integracyjne, mając aspiracje do pogłębiania ich zainteresowań. Swoją działalność skrzętnie dokumentują w kronice (którą nieprzerwanie od początku działalności Klubu prowadzi prezes Stanisław Kraiński).

Szczególne miejsce w działalności Klubu zajmuje również rekreacja i wypoczynek seniorów. Cenioną formą są wycieczki turystyczno – krajoznawcze do ciekawych zakątków naszego regionu. Członkami Klubu są przede wszystkim mieszkańcy Burkatowa, Bystrzycy Górnej i Lubachowa.

Ostatnie obustronne spotkanie seniorów z Bystrzycy Górnej z seniorami z Senftenbergu odbyło się w ostatni weekend czerwca 2012 r. Jego celem było podsumowanie 5 letniej współpracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group