Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 920
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kobiety dla kobiet

Wtorek, 24 marca 2015, 15:37
Aktualizacja: 15:39
Autor: red.
Świdnica: Kobiety dla kobiet
Fot. użyczone
W poniedziałek, 23 marca prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska gościła w urzędzie przedstawicielki Stowarzyszenia Dolnośląskiego Kongresu Kobiet. Panie Irena Kamińska – prezeska DSKK, Monika Szymańska i Elżbieta Polewska – wiceprezeski DSKK, Jadwiga Gałącka – skarbniczka DSKK, Magdalena Kuprowska przedstawicielka Stowarzyszenia Świdnickiego Forum Rozwoju oraz radna Magdalena Rumiancew – Wróblewska rozmawiały o zorganizowaniu w Świdnicy Kongresu Kobiet.

SDKK powstało na potrzeby kobiet związane z demokracją państwa polskiego i budowaniem społeczeństwa obywatelskiego. Jego główne działania skupiają się na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn, przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, aktywizacji społecznej, politycznej, zawodowej, zdrowotnej i kulturalnej kobiet. Panie były już organizatorkami kongresów we Wrocławiu i w Wałbrzychu, a tym razem chcą zagościć w Świdnicy.

Jednodniowa impreza byłaby okazją do podjęcia ważnych dla kobiet kwestii dotyczących m. in.: partnerstwa w rodzinie, sukcesu zawodowego, zdrowia czy też roli kobiety w życiu społeczno – politycznym naszego regionu. Spotkanie takie miałoby zaktywizować kobiety z regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej, być okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Prezydent Miasta zaproponowała, by na kolejne spotkanie zaprosić panie działające w świdnickich organizacjach, czyli na przykład przedstawicielki Ligi Kobiet Polskich, Stowarzyszenia Kobiet, aby wspólnie wypracować tematy, które mogłyby pojawić się na panelach dyskusyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group