Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1491
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kobiety mają moc

Środa, 6 marca 2024, 11:24
Autor: red
Świebodzice: Kobiety mają moc
Fot. UM Świebodzice
Miejski Dom Kultury w Świebodzicach należał do kobiet. Z okazji zbliżającego się święta 8 marca instytucja kultury na czele z Dyrektor Beatą Rejek zorganizowała świetne wydarzenie, w którym wzięły udział: Senator Agnieszka Kołacz–Leszczyńska, Poseł na Sejm Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Sekretarz Miasta Sabina Cebula oraz Redaktor Agnieszka Dobkiewicz, która poprowadziła spotkanie.

Sala była wypełniona. Uwagę mocno przyciągał okolicznościowy wystrój oraz oświetlenie, które dawały efekt klubowego klimatu.

Wszystkie zgromadzone kobiety powitała bardzo serdecznie Dyrektor MDK Beata Rejek, która podziękowała Gościom za przyjęcie zaproszenia, szczególne słowa skierowała do Pań udzielających wywiadu.

Najlepszą opinią, jak przyjęte zostało spotkanie były relacje uczestniczek wydarzenia, które z wielkim zaciekawieniem i skupieniem słuchały wypowiedzi zaproszonych gości, a na koniec chętnie wykonywały wspólne fotografie. Oczywiście wszystkie Panie powitał bardzo przyjaźnie Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który każdej z Pań poświęcał czas, a z okazji Dnia Kobiet wręczał uczestniczkom spotkania piękne róże. Włodarz złożył także Paniom najserdeczniejsze życzenia, wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze, samych słonecznych dni, wypełnionych radością, miłością i zdrowiem.

Spotkanie uświetniła swym występem artystka Anna Maria Jurska, wykonując na saksofonie znane i lubiane światowe przeboje i nie tylko. Mieliśmy też okazję usłyszeć jej piękny śpiew.

Wydarzenie skupiało się wokół zaproszonych kobiet, które z naturalnością, wdziękiem, inteligencją i dużym poczuciem humoru odpowiadały na zadawane przez Redaktor Agnieszkę Dobkiewicz pytania. Należy zaznaczyć, że nie było taryfy ulgowej, prowadząca także opowiadała o sobie.

Senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Poseł na Sejm Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Sekretarz Miasta Sabina Cebula oraz prowadząca spotkanie Agnieszka Dobkiewicz, to kobiety odważne, wykształcone, pewnie stąpające po ziemi, a jednocześnie wrażliwe, z dużym poczuciem humoru i głową pełną pomysłów. Wśród wielu obowiązków i nieprzespanych nocy znajdują czas dla rodziny i na spotkania z przyjaciółmi. Choć czasu tego nie jest dużo, a pora na sen jest bardzo krótka, praca to ich wielka pasja.

Odpowiedzi na zadawane pytania, wskazywały, że warto realizować swoje pasje, warto marzyć i odważnie iść przez życie. Niejednokrotnie można było stwierdzić, że kobiety mają siłę i to „coś”.

Choć to „Babki” znane, aktywnie uczestniczące w życiu naszego miasta, to niejedna z nas dowiedziała się wiele z ich życia prywatnego. Padły pytania o pasje, codzienne trudy, macierzyństwo, wspomnienia z dzieciństwa, a nawet pierwsze miłości. Były łzy wzruszenia zarówno u Pań udzielających wywiadu, jak i u słuchaczek.

Miejski Dom Kultury zadbał także o pyszny poczęstunek, a artystce grającej na saksofonie trudno było zejść ze sceny, gdyż ciągle proszono o bisy. Pani Redaktor, Sekretarz, Posłanka i Senatorka zostały także nagrodzone gromkimi brawami. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie Dyrektor Miejskiego Domu Kultury wręczyła wyżej wymienionym Paniom okolicznościowy upominek. To był piękny wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group