Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Kolarskie emocje

Piątek, 2 lipca 2021, 9:15
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Kolarskie emocje
Fot. organizatorzy
Już w najbliższą sobotę 3 lipca Nowice staną się stolicą polskiego kolarstwa. Przed nami VII edycja wyścigu szosowego „Szukamy następców olimpijczyka Tadeusza Mytnika”. Udział w wydarzeniu dotychczas potwierdziło 130 reprezentantów klubów kolarskich z całej Polski. Zgłoszenia cały czas napływają. Nie zabraknie też najbardziej utytułowanych kolarzy w naszym kraju, z olimpijczykiem Tadeuszem Mytnikiem na czele.

To będzie z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce. Zawodnicy będą ścigać się na trasie, która w tym roku przebiegać będzie przez aż cztery miejscowości naszej gminy – Nowice, Bolesławice, Stary Jaworów i Piotrowice Świdnickie. Organizatorami są Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska oraz Stowarzyszenie „Nowice – nasza wieś”. W organizację włącza się corocznie także sam Tadeusz Mytnik – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym kraju, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego który pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w gminie Jaworzyna Śląska, w MKS „Karolina”. - Moja pasja rodziła się tu, w Nowicach. Nie sądziłem, że po wielu latach, po kilku dekadach ona się przeniesie na coś tak wielkiego, że stanę się wzorem dla młodzieży. Cechami sportowca są cierpliwość i pokora. Tego chcemy nauczyć młodych ludzi. Żeby poznali siebie, poczuli, jaka jest ich wartość, właśnie poprzez sport. Żeby wiedzieli, że pokora daje dużo, bo pokorny człowiek ma wiele możliwości, wiele dróg życia. I to właśnie w Nowicach, w gminie Jaworzyna Śląska, w powiecie świdnickim z sąsiadami, znajomymi, przyjaciółmi, rodziną, czynimy – mówi Tadeusz Mytnik.
Swój udział w wydarzeniu potwierdzili również inni utytułowani polscy kolarze, m.in. Józef Beker, Mieczysław Nowicki, Rajmund Zieliński, Henryk Charucki.

W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy w każdym wieku - zrzeszeni, którzy posiadają aktualną licencję kolarską i ważne badania lekarskie oraz niezrzeszeni po wypełnieniu oświadczenia (w dniu zawodów). Dzieci startują za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów, w ich obecności. Kto nie zdążył zapisać się przez internet, może to zrobić w dniu wydarzenia. Biuro zawodów będzie czynne w Nowicach w „Koziarni” w godzinach od 8.00 do 9.30.

Start wyścigu zaplanowano na godz. 11.00. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale, a na najlepszych - atrakcyjne nagrody. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozdysponowane dodatkowe nagrody, m.in.: radioodtwarzacz, telefon komórkowy, okulary sportowe, voucher na weekendowy trening z mistrzem Polski, rower szosowy. Po sportowych emocjach na trasie wyścigu organizatorzy zapraszają na piknik, który odbędzie się na terenie „Koziarni”.
Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie www.mkskarolina.com.

Harmonogram wydarzenia:
8.00-9.30 zapisy
10.00 – 15.00 – fotobudka, warsztaty strzelania z łuku tradycyjnego pod okiem utytułowanego łucznika Roberta Cieślaka
11.00 – start pierwszych zawodników
11-16 - prezentacja XIX strojów przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jaworzyna
13.30-14.00 - pokazy sekcji judo działających przy MKS Karolina
15.00-18.00 - strefa aktywności dla dzieci
16.00-20.00 - zjeżdżalnia dla dzieci
16.30 – 17.00 – występ zespołu „Jaworzynianie”
18.00-24.00 - zabawa taneczna z zespołem Janko
Przez cały czas trwania wydarzenia organizatorzy zapraszają do odwiedzania stoisk gastronomicznych. Wszystkie atrakcje pikniku są bezpłatne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group