Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolędnicy w Wielkim Poście

Wiadomości: Region - Gniewków
Czwartek, 4 marca 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:16
Autor: GCI Dobromierz, opr. MaS
Fot. GCI Dobromierz
W niecodziennym spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Gniewkowie. W przeddzień niedzieli Ad Gentes, poświęconej modlitwie za misje, w Bardzie Śląskim miało miejsce pierwsze w diecezji świdnickiej spotkanie Kolędników Misyjnych.

Uroczystość rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem ks. infułata Kazimierza Jandziszaka. Tuż po niej, w domu zakonnym sióstr niepokalanek, rozpoczęło się spotkanie wszystkich przybyłych grup kolędniczych. Spotkanie umilał śpiew scholi ,,Nutki Miłosierdzia’’ z Bielawy. Dzieci zobaczyły także pokaz multimedialny o życiu ludzi na wyspie Tonga, skąd pochodziła obecna na spotkaniu siostra Lina - misjonarka z zakonu klawerianek.

W trakcie spotkania przeprowadzono konkurs na najładniejszy strój kolędniczy, gwiazdę i skarbonę, w którym wzięło udział 12 grup kolędniczych. Kolędnicy Misyjni z parafii p.w. św. Barbary w Gniewkowie w składzie: Anna Sekretarska, Angelika Hrymak, Alicja Mielcarz, Patrycja Janecka, Kaja Borkowska zajęli III miejsce, otrzymując pamiątkowy dyplom i upominki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group