Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolędowali w czterech sołectwach

Środa, 25 stycznia 2012, 8:06
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
Gmina Świdnica: Kolędowali w czterech sołectwach
Fot. użyczone
Bojanice, Komorów, Bystrzyca Dolna, Pszenno – to kolejne sołectwa, które w miniony weekend zorganizowały w swoich świetlicach noworoczne spotkania dla seniorów i mieszkańców wsi.

Już po raz piąty gospodarzem spotkania w Bojanicach było Koło Gospodyń Wiejskich. Jak zawsze na zaproszonych gości czekały przysmaki przygotowane przez panie, które aktywnie działają w Kole i przez cały rok czynnie biorą udział w imprezach gminnych i powiatowych. Produkty wypiekane z mąki orkiszowej, ciasta marchewkowe i wiele innych ekologicznych przysmaków znają nie tylko mieszkańcy gminy, ale i powiatu, m.in. za sprawą targów zdrowej żywności. Cześć skrzętnie chronionych receptur zdradziły także widzom TVP Wrocław, biorąc udział w nagraniu programu „On i Ona”. Obecna na spotkaniu wójt gminy Świdnica, życzyła wszystkim dużo zdrowia i radości w każdym dniu nadchodzącego roku. Cieszę się, że podtrzymujecie bożonarodzeniową tradycję kolędowania. Niech w tym Nowym Roku nam wszystkim dobrze się darzy. Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzę wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu na każdej twarzy i rodzinnego ciepła.

W tym samym dniu wójt gminy odwiedziła jeszcze 2 sołectwa, które dla swoich seniorów zorganizowały noworoczne spotkania. Czwarte spotkanie seniorów zorganizowała Bystrzyca Dolna. Tym razem do wspólnego kolędowania sołectwo zaprosiło Zespół Śpiewaczy „Kądziołeczka” z kapelą z Lutomi. Dolnej. Nowe, rzadko już śpiewane kolędy i pastorałki wprowadziły przybyłych gości i mieszkańców Bystrzycy Dolnej w świąteczny nastrój. Bo nigdzie indziej, jak w Polsce, tradycja kolędowania trwa aż do 2 lutego.
Organizacja takich spotkań, ja te w Bystrzycy Dolnej są dowodem, że każdy z nas potrzebuje bliskości drugiego człowieka, wzajemnego ciepła i rozmowy. Życzę zatem abyście nie poprzestawali w tych działaniach. Na cały Nowy Rok życzę przede wszystkim zdrowia, abyście mogli kultywować ten piękny zwyczaj bożonarodzeniowego kolędowania – mówiła do zgromadzonych Seniorów, wójt gminy T. Mazurek.

Z Bystrzycy Dolnej wójt gminy udała się do Pszenna, gdzie Klub Seniora po raz czwarty był gospodarzem noworocznego spotkania. W historii Pszenna mają one już 9-letnią tradycję.
Pomimo, że ferie w pełni, swój talent muzyczny zaprezentowała schola z p. katechetką działająca przy parafii pw. Św. Mikołaja w Pszennie.
Wójt gminy T. Mazurek, obecna na spotkaniu w Pszennie życzyła wszystkim przybyłym gościom wielu radosnych chwil w 2012 roku, długich lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności. Przekazuję Wam również gorące życzenia i pozdrowienia od Seniorów z Bystrzycy Dolnej.
Przewodnicząca Klubu Seniora w Pszennie p. Stanisława Kawaler oraz radny Zbigniew Karnowski wyrazili wdzięczność za współpracę i udzielone wsparcie na ręce wójt gminy i sekretarz gminy, składając symboliczną wiązankę kwiatów. Podczas spotkania wszyscy mieli okazję wspólnie pokolędować, pośpiewać, nawet zatańczyć i miło spędzić czas przy zespole, który przygotował oprawę muzyczną.
Po raz kolejny Seniorzy z gminy Świdnica udowodnili, że poprzez takie spotkania jesień życia może być radosna i promienieć różnymi kolorami. Witalność bowiem nie zależy od wieku, ale od jakości życia i działania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group