Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Kolędowanie z Alicją Majewską

Poniedziałek, 7 stycznia 2013, 11:51
Aktualizacja: 11:51
Autor: red.
Dobromierz: Kolędowanie z Alicją Majewską
Fot. UG Dobromierz
W ostatnią sobotę grudnia w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobromierzu odbył się II Koncert Kolęd, tym razem w wykonaniu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Pomysł wspólnego kolędowania zrodził się podobnie jak w roku ubiegłym z inicjatywy proboszcza parafii ks. Andrzeja Walerowskiego i wójta gminy Dobromierz Jerzego Ulbina.

Kolędy od wielu pokoleń łączą ludzi, i tak też było podczas tegorocznego koncertu, który zgromadził w dobromierskiej świątyni ponad tysiąc osób z gościem specjalnym biskupem świdnickim Ignacym Decem na czele.

Zanim jednak gwiazda polskiej estrady rozpoczęła swój występ, gości przywitali ks. Andrzej Walerowski i wójt Jerzy Ulbin, którzy podziękowali za tak liczne przybycie i zachęcali do wspólnego kolędowania. Repertuar obfitował w najpiękniejsze polskie kolędy. Przybyli goście uczestniczyli aktywnie w kolędowaniu, a podzieleni na trzy głosy wspólnie zaśpiewali kolędę " Przybieżeli do Betlejem".

Na zakończenie koncertu organizatorzy podziękowali artystom za wspaniały występ, a gościom za obecność. Wyrazili przy tym samym nadzieję, że w najbliższych latach odbędą się kolejne koncerty, a biskup Ignacy Dec udzielił zebranym błogosławieństwa oraz złożył noworoczne życzenia.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group