Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: "Kolęduj z nami"

Niedziela, 22 grudnia 2013, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: red.
Świdnica: "Kolęduj z nami"
Fot. użyczone
13 grudnia w Świdnickim Ośrodku Kultury było gorąco. Właśnie tu odbył się cudowny Wieczór Bożonarodzeniowy, jaki Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy zorganizowała pod nazwą „Kolęduj z nami…”. Stanowił on element programu Kolędy Świdnickiej przygotowanej przez Urząd Miejski w Świdnicy.

Już od godziny 16:00 w hallu teatru wszystkich przybywających witał Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami, obdarowując każde dziecko cukierkami. Goście nadciągali tłumnie! W hallu teatru otworzono kiermasz świąteczny, na którym można było zakupić przepiękne akcesoria: stroiki świąteczne, choinki, ozdoby choinkowe, torby na prezenty, gwiazdki wykonane na szydełku, kartki świąteczne gipsowe figurki, anioły i wiele innych drobiazgów. Wszystkie drobiazgi własnoręczne wykonali uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły. Zorganizowano także kącik rękodzieła, gdzie można było samodzielnie wykonać wiele ozdób świątecznych. Jeśli ktoś nie wiedział jak – pomocą służyli nasi uczniowie. Cały czas czynna była kawiarenka „Pod reniferem”, gdzie ilość i jakość przepysznych ciast wprawiała w zdumienie najwytrawniejszych smakoszy!

Punktem kulminacyjnym Wieczoru Bożonarodzeniowego był V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla oddziałów przedszkolnych, który oficjalnie otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej nr 315 pani Joanna Grębowska – Szpak a całość poprowadziły: p. Magdalena Butkiewicz i przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Jaworska.

Przedszkolaki na scenie prezentowały najpiękniejsze kolędy i pastorałki polskie a oceniało ich Jury w składzie: pani Halina Szymańska (ŚOK), pani Joanna Chojnowska (MDK Świdnica), pani Alina Barć (katechetka Gimnazjum nr 3) oraz pani Joanna Janas (muzyk). W oczekiwaniu na werdykt Jury na scenie zaprezentowały się dzieci z klas tanecznych Szkoły Podstawowej nr 315 – klasy I tanecznej i klasy IV tanecznej. Na co dzień ćwiczą pod czujnym okiem p. Anny Trzeciak (instruktor tańca, choreograf) oraz instruktorów i nauczycieli p. Renaty Dobrowolskiej i p. Renaty Jastrzębskiej.

Werdykt Jury:

Nagroda Specjalna:
Przedszkole Niepubliczne PROMYK Świdnica
Oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy
Oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy

Wyróżnienia Specjalne:
Miejskie Przedszkole nr 3 w Świdnicy
Miejskie Przedszkole nr 6 w Świdnicy
Miejskie Przedszkole nr 4 w Świdnicy
Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko”
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Świdnickiego Stowarzyszenia Oświatowego „Bliżej Dziecka"
Oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy

Zabawa trwała do 19:00 – wszyscy byli zauroczeni jej rozmachem i wysokim poziomem organizacji. Cieszyły nas odwiedziny każdego gościa – również tych przypadkowych, którzy zwiedzając w Rynku Jarmark Bożonarodzeniowy wstąpili również do nas. Nadmienić należy, że w przygotowanie i przebieg Wieczoru Bożonarodzeniowego włączyli się wszyscy pracownicy szkoły oraz – co cieszy najbardziej – bardzo dużo rodziców. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym przygotowany przez nas Wieczór Bożonarodzeniowy pozwolił w szczególny sposób włączyć się w miejskie obchody Kolędy Świdnickiej.

(SP 315)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group