Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Modlęcin: Kolejna droga powiatowa w remoncie

Czwartek, 10 października 2013, 11:58
Aktualizacja: 12:00
Autor: red.
Modlęcin: Kolejna droga powiatowa w remoncie
Fot. UM Strzegom
Nową nawierzchnię asfaltową zyska kolejna droga powiatowa o długości ok. 1,5 km i szerokości 4,5 m, łącząca Modlęcin z DK nr 5. Koszt jej wykonania wynosi ponad 300 tys. zł i w całości został pokryty przez powiat świdnicki. Roboty drogowe, które potrwają do końca tygodnia wykonuje Firma Bitunova Sp. z o. o..

- Droga jest budowana w bardzo ekonomicznej i nowoczesnej technologii „na zimno”, przy użyciu kruszywa granitowego i emulsji asfaltowej, wymieszanych w odpowiedniej proporcji. Rozkładamy ją przy pomocy rozcieracza, a następnie wałujemy. W ten sposób powstaje dywanik o grubości 5 cm, który będzie powierzchniowo utrwalony kolejnym dywanikiem na zimno. Firma wykonuje podobne drogi już od 5 lat. Samorządy są zadowolone z naszej pracy - informuje wykonawca robót Tomasz Ruczka.

Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia nie kryje radości z tego faktu, że 1,5 km drogi zostało wykonane z powiatowych środków finansowych. - Widzimy kolejny efekt dobrej współpracy na linii powiat – gmina. My dokładamy, powiat dokłada i… remontujemy – stwierdza burmistrz.

O potrzebie poprawy nawierzchni mówi Krystyna Gielata, sołtys Modlęcina. – Droga ta jest bardzo potrzebna, prowadzi do krajowej piątki, łączy Modlęcin z Małym Modlęcinem. Jeździ nią wiele osób. Tą drogą jeżdżą nawet busy na trasie Świebodzice – Strzegom, więc musi być bezpieczna. Żeby jeszcze zrobili rowy tak jak na „schetynówce”, to byłaby w pełni skończona robota. Droga będzie ładna, to i rowy niech będą ładne – stwierdza Krystyna Gielata.

- W Modlęcinie brakowało nam działań remontowo- inwestycyjnych, działań jasnych i zdecydowanych. Pozostała nam jeszcze świetlica i kanalizacja. Cieszę się, że to właśnie Modlęcin otrzymuje nowe drogi i zyskuje na wizerunku. Poprawa jakości życia i bezpieczeństwa poprzez nowe drogi, to wspaniały kierunek zmian - komentuje burmistrz.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group