Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Dolna: Kolejna hala sportowa w gminie Świdnica

Piątek, 10 kwietnia 2015, 12:18
Aktualizacja: 14:25
Autor: red.
Bystrzyca Dolna: Kolejna hala sportowa w gminie Świdnica
Fot. użyczone
Na przełomie kwietnia i maja br. planujemy ogłosić przetarg na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej. Ta długo
wyczekiwana inwestycja z pewnością najbardziej ucieszy uczniów miejscowej szkoły – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Ukierunkowanie gminnych priorytetów oświatowych na propagowanie zdrowego stylu życia, ma swoje podłoże w badaniach, jakie od kilku lat przeprowadzają studenci Koła Naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Aż 47% przebadanych uczniów ma problemy z próchnicą. Kolejne 42% to uczniowie u których zauważono wady postawy w mniejszym, lub większym stopniu. Stąd też budowa kolejnej hali sportowej będzie dobrą wiadomością dla rodziców i dzieci uczęszczających do SP w Bystrzycy Górnej, która w 2009 roku została rozbudowana o 3 pomieszczenia, aulę oraz pomieszczenia administracyjne. Wydaliśmy wtedy z budżetu gminy ponad 1,15 mln zł. – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Sala gimnastyczna zaprojektowana została jako obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, o zwartej, regularnej prostopadłościennej bryle, zróżnicowany wysokościowo przez obniżenie kubatury nad pomieszczeniami zaplecza. Obiekt wykonany zostanie w technologii tradycyjnej i składał się będzie z czterech zespołów funkcjonalnych:
* sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz,
* zaplecza higieniczno sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej,
* zaplecza techniczno magazynowego,
* łącznika ze strefą wejściową do budynku stanowiący także połączenie z budynkiem szkoły.

- Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mieszczącą boisko do gry w koszykówkę o łącznej powierzchni użytkowej blisko 910 m^2 . Szacowany koszt realizacji zadania planujemy na poziomie ponad 3 mln zł. Zadanie zostało wpisane do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015 – 2017 i może zostać objęta dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1,216 mln zł, co stanowi 33 % kosztów realizacji inwestycji – dodaje wójt gminy.

Hala sportowa w Bystrzycy Górnej będzie kolejnym obiektem sportowym zlokalizowanym przy placówce oświatowej. Nowoczesny obiekt sportowy mieści się przy centrum oświatowym w Witoszowie Dolnym. Do dyspozycji uczniów ale i wszystkich chętnych jest pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala do squasha, profesjonalna ścianka wspinaczkowa, sala fitness. Sale sportowe posiadają także centra edukacyjne w Pszennie oraz Lutomi Dolnej.

Planowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji w Bystrzycy Górnej to koniec II kwartału br., a zakończenia 31 lipca 2016 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group