Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejna inwestycja Nifco w Świdnicy i 180 miejsc pracy!

Czwartek, 19 grudnia 2013, 17:03
Aktualizacja: Wtorek, 24 grudnia 2013, 15:08
Autor: red.
Świdnica: Kolejna inwestycja Nifco w Świdnicy i 180 miejsc pracy!
Fot. UM Świdnica
Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzymała firma Nifco Poland, która ma swój zakład produkcyjny w Świdnicy od 2007 r. Zezwolenia wręczono podczas dzisiejszej, 19 grudnia uroczystości na Zamku Książ w Wałbrzychu.

W kolejnej hali zlokalizowanej na terenie WSSE „Invest-Park” Nifco Poland będzie produkować plastikowe elementy dla przemysłu motoryzacyjnego. Przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 60 mln złotych oraz zatrudni 180 nowych pracowników. Nowe przedsięwzięcie będzie polegało na realizacji nowych linii technologicznych do produkcji kanałów wentylacyjnych oraz schowków samochodowych. Zakończenie inwestycji zaplanowano najpóźniej na grudzień 2016 r. To czwarte zezwolenie dla działającego w Świdnicy przedsiębiorcy.

Decyzja o kolejnej rozbudowie zakładu przez firmę Nifco nie tylko mnie cieszy, ponieważ wraz z nową inwestycją w Świdnicy powstaną nowe miejsca pracy. To również jasny sygnał, że partnerska współpraca z miastem i WSSE „Invest-Park” procentuje. To także dobra informacja, że firmy decydując się na kolejne inwestycje dają impuls do rozwoju innym przedsiębiorcom, co jest najlepszą odpowiedzią na spowolnienie gospodarcze, o którym się sporo mówiło – uważa Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group