Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejna staruszka oszukana

Piątek, 20 października 2023, 11:31
Autor: red
Świdnica: Kolejna staruszka oszukana
Fot. KPP Świdnica
Pod legendą spowodowania wypadku przez córkę działali przestępcy, którzy od seniorki wyłudzili oszczędności. W słuchawce telefonu 81–latka usłyszała zapłakaną „córkę”, która rzekomo potrąciła kobietę w ciąży i potrzebuje pieniądze na poczet okupu dla niemieckiego prokuratora. Po ich odbiór przyjechał „goniec”– znajomy znajomego jej córki.

Ofiarą przestępców działających metodą „na wypadek członka rodziny” padła 81-latka, która po rozmowie telefonicznej z osobą podszywającą się za znajomego jej córki oraz samą córkę przebywającą na terenie Niemiec, przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Seniorka odebrała telefon od „rzekomego” znajomego córki z informacją o potrąceniu kobiety w ciąży w Berlinie. Rzekomy znajomy zapewniał, że chce pomóc jej córce, aby ta nie trafiła do aresztu. Mężczyzna, poprosił o podanie numeru telefonu komórkowego, aby mógł prowadzić z nią stała rozmowę przez dwa telefony jednocześnie. Następnie poinformował, że potrzebne będą pieniądze na poczet okupu dla niemieckiego prokuratora. W słuchawce kobieta usłyszała też zapłakany głos kobiety podającej się za jej córkę i błagającej o pomoc i przekazie pieniędzy, które uchronią ją przed więzieniem.

Kiedy kobieta oświadczyła, że stan zdrowia nie pozwoli jej zanieść pieniędzy we wskazane miejsce, oszust poinformował, że w jej domu zgłosi się po pieniądze goniec, który je odbierze. Tak pokierował rozmową, że ta przekazała dokładny adres. I po około pół godzinie do drzwi zapukał mężczyzna i zgodnie z ustaleniami odebrał pieniądze. 81-latka łącznie straciła blisko 25 tysięcy złotych

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group