Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Kolejna umowa na budowę sieci kanalizacyjnej podpisana

Czwartek, 23 lutego 2012, 8:52
Aktualizacja: 8:54
Autor: red
Marcinowice: Kolejna umowa na budowę sieci kanalizacyjnej podpisana
Fot. użyczone
Priorytetowym zadaniem Wójt Gminy Marcinowice Jerzego Guzika na rok 2012 i kolejne lata jest kontynuacja budowy sieci kanalizacji sanitarnej.

Niespełna rok trwała kanalizacja Zebrzydowa. Realizację zadania jako inwestorowi Gmina Marcinowice powierzyła swojej spółka - Zakładowi Usług Wodnych i Komunalnych sp. z o.o. w Strzelcach. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD Sp. z o.o. Na realizacje zadania inwestor otrzymał pożyczkę w kwocie ponad 1 600 tys. zł oraz dotację w kwocie ponad 800 tys. zł. Całkowity koszt zadania to kwota 5 050 tys. zł., a długość wybudowanej kanalizacji sanitarnej ponad 10 tys. mb. W grudniu ubiegłego roku został ogłoszony przetarg na kolejny etap budowa rurociągu przesyłowego z Marcinowic do Szczepanowa oraz budowa sieci kanalizacji sanitarnej w całej miejscowości Szczepanów. W dniu 23 stycznia br. w obecności Wójta Gminy została podpisana umowa z wykonawcą.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD Sp. z o.o. na kwotę 4 317 300,00 zł ( brutto). Na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych został złożony wniosek na kwotę 1 116 349,00 zł. Do wykonania jest ponad 12 tys. mb sieci kanalizacyjnej. W celu realizacji wymienionych inwestycji Wójt Gminy Marcinowice Jerzy Guzik zabezpieczył dla spółki środki w budżecie gminy. Pod koniec grudnia Gmina Marcinowice otrzymała zwrot środków na kwotę 2 883 651,00 zł. Jest to refundacja poniesionych wydatków na realizację pierwszego etapu kanalizacji gminy Marcinowice w miejscowościach Gruszów, Stefanowice i Marcinowice. Są to środki unijne o jaką ubiegała się gmina w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obecnie trwają podłączenia do sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Gruszów, Stefanowice oraz Marcinowice. Już wiosną mieszkańcy Zebrzydowa będą mogli wpinać się do sieci kanalizacyjnej. Podłączenia do sieci mogą być realizowane tylko pod nadzorem Zakładu Usług Wodnych i Komunalnych Sp. z.o.o. w Strzelcach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group