Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymanów: Kolejna wyremontowana droga w gminie Dobromierz

Wtorek, 28 października 2014, 11:08
Aktualizacja: 11:11
Autor: red.
Szymanów: Kolejna wyremontowana droga w gminie Dobromierz
Fot. UG Dobromierz
Gmina Dobromierz, zgodnie z przyjętym harmonogramem, finalizuje prace związane z modernizacją dróg gminnych. Są to ważne inwestycje, poprawiające bezpieczeństwo jazdy i komfort życia mieszkańców. Zadania te realizowane są w miarę możliwości i przy znacznym wsparciu zewnętrznych środków finansowych.

Jedną z dróg, która została z powodzeniem odebrana przez komisję powołaną do odbioru końcowego robót budowlanych pn. "Przebudowa dróg gminnych w gminie Dobromierz”, była droga w Szymanowie. Mieszkańcy tego sołectwa mogą obecnie korzystać i poruszać się po nowej, wyremontowanej nawierzchni obejmującej około 250 metrów na działce nr 346 (przy posesjach nr 1, 1a i 67). Jest to odcinek prowadzący od skrzyżowania z drogą powiatową 2919 tj. główną drogą przez Szymanów do posesji Nr 67. W zakres prac weszło: mechaniczne profilowanie i zagęszczenia podłoża, odtworzenie oraz pogłębienie rowu, wykonanie studzienki odprowadzającej wodę opadową wraz z przykanalikiem. Po wykonaniu robót, cały blisko 250 metrowy odcinek drogi, otrzymał nową nawierzchnię z mieszanki mineralno-bitumicznej. Do końca miesiąca wykonane zostaną również pobocza.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 65 tys. zł, z czego dotacja celowa z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wynosi ok. 52 tys. zł.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy oraz inne osoby korzystające z drogi, będą usatysfakcjonowane efektem wykonanych prac remontowych.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group