Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów/Wierzbna: Kolejne alejki na cmentarzach

Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 11:41
Autor: red
Żarów/Wierzbna: Kolejne alejki na cmentarzach
Fot. UM Żarów
Ruszyła budowa kolejnych nowych alejek na cmentarzach komunalnych w Żarowie i Wierzbnej. Dotychczasową nieutwardzoną nawierzchnię zastąpi nowa z kostki betonowej.

Będą to już kolejne ścieżki, które powstaną na cmentarzach na terenie gminy Żarów. - Nowe alejki powstają na cmentarzach sukcesywnie każdego roku. Kontynuujemy te prace, dlatego cmentarz nabiera nowego wyglądu. Praktycznie wszystkie nieutwardzone miejsca zostaną zastąpione nową nawierzchnią z kostki betonowej. W ramach wykonywanych prac zostanie położone 256,5 metrów kwadratowych kostki brukowej na terenie cmentarza w Żarowie.

W tym roku nowe alejki powstają także na terenie cmentarza komunalnego w Wierzbnej, gdzie ułożone zostanie 240 metrów kwadratowych kostki betonowej. Łączny koszt inwestycji to kwota 85.700 złotych. Remont sfinansowany zostanie ze środków własnych budżetu gminy Żarów - mówi Tomasz Kuska z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Tegoroczne prace wpisują się w długoletni proces poprawy stanu ciągów pieszych na cmentarzach komunalnych, na który w perspektywie kilku lat gmina wydatkowała ze środków własnych ponad 400 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group