Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrza: Kolejne ćwiczenia strażaków

Wtorek, 8 listopada 2016, 14:29
Aktualizacja: 16:32
Autor: red
Kostrza: Kolejne ćwiczenia strażaków
Fot. UM Strzegom
Na terenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzy odbył się drugi etap zaplanowanych ćwiczeń z ratownictwa technicznego, w których uczestniczyli strażacy– ochotnicy z OSP Kostrza, OSP Rogoźnica, OSP Olszany, OSP Żelazów, OSP Goczałków, OSP Stanowice. W sumie około 50 ratowników.

Ćwiczenia rozpoczęły się od zbiórki wszystkich zastępów na placu przed remizą OSP Kostrza. Ćwiczenia miały na celu przypomnienie procedur podczas akcji ratunkowej, a także omówienia zasad BHP.

Ponadto poruszono tematy dot. m. in. zabezpieczenia terenu akcji, rozpoznania ratowniczego, stabilizacji pojazdu, zabezpieczenia przeciwpożarowego, pomocy osobie poszkodowanej - wsparcia psychicznego, stabilizacji kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego, metod skutecznego dojścia do osoby uwięzionej w pojeździe przy pomocy sprzętu hydraulicznego, prawidłowego posługiwania się sprzętem hydraulicznym przez strażaków oraz zapamiętywania kolejności cięcia poszczególnych elementów konstrukcji pojazdu. Zajęcia prowadził komendant OSP gminy Strzegom - Józef Jabłoński.

Ćwiczenia były okazją do zaznajomienia się ze sprzętem przez tych strażaków, którzy na co dzień nie posiadają zestawów hydraulicznych lub mają małe zestawy. Są to jednostki: OSP Kostrza, OSP Olszany, OSP Żelazów oraz OSP Goczałków. Każdy ze strażaków mógł sprawdzić się w pracy z nożycami lub rozpierakami. Na pochwałę zasługuje bardzo dobre przygotowanie placu do ćwiczeń, porządku i dyscypliny podczas zajęć, za co była odpowiedzialna jednostka OSP Kostrza z prezesem Sylwestrem Ratajskim.

Na koniec ćwiczeń odbył się smaczny poczęstunek przygotowany przez żony strażaków: Magdę Ratajską z koleżankami i licznie zgromadzoną drużyną MDP. Wszyscy strażacy zostali poczęstowani kiełbaską z grilla, pieczonymi ziemniakami oraz gorącymi napojami.

W szkoleniu uczestniczył również radny Rady Miejskiej w Strzegomiu i jednocześnie sołtys wsi Kostrza - Tomasz Jeziorski. Samochody do ćwiczeń użyczył Adam Sołtys, dyrektor firmy ADAXS ze Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group