Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 651
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Kolejne drogi w remoncie

Piątek, 8 listopada 2013, 8:12
Autor: red.
Gmina Żarów: Kolejne drogi w remoncie
Fot. UM Żarów
Ponad 350 tysięcy złotych wyda gmina Żarów na prace związane z modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Przy współudziale środków finansowych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w kwocie 320 tysięcy złotych zmodernizowano drogi w Łażanach, Kalnie i Pożarzysku. Do końca listopada potrwają jeszcze prace remontowe dróg gminnych w Mrowinach i Wierzbnej.

- To kolejny już rok realizacji dróg transportu rolnego. Po pierwszych trzech oddanych drogach modernizowane są kolejne cztery w Mrowinach i Wierzbnej. Tam, gdzie zakończyły się już prace remontowe przy budowie kanalizacji w Wierzbnej pracownicy Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów, firmy wyłonionej z przetargu wykonują podbudowy i pobocza pod położenie warstwy asfaltobetonowej. W Wierzbnej na dobre również rozpoczęły się prace ziemne przy budowie kanalizacji. Ekipy remontowe można spotkać zarówno w Wierzbnej i Bożanowie oraz na rurociągach przesyłowych między Bożanowem i Żarowem - tłumaczy burmistrz Leszek Michalak.

Remonty dróg były bardzo oczekiwane przez mieszkańców gminy. I choć związane są z pewnymi utrudnieniami, dziś znajdują się już w końcowej fazie. - Mieszkam w Mrowinach już od dziesięciu lat i za każdym razem jak padał deszcz i przychodziły roztopy nie można było tutaj przejechać samochodem. Cieszymy się, że po tylu latach mieszkańcy Mrowin doczekają się drogi na tym odcinku - mówi Paweł Obrał, mieszkaniec Mrowin. Podobne zdanie na temat realizowanych inwestycji drogowych mają również mieszkańcy Wierzbnej. Tam, podobnie jak w większości miejscowości remont dróg był długo wyczekiwaną inwestycją. - Prace remontowe, zarówno przy budowie kanalizacji, jak i modernizacji dróg dojazdowych postępują każdego dnia. I choć pojawiły się problemy przy ulicy Wąskiej w Wierzbnej, widać, że ekipy remontowe intensywnie naprawiają wszelkie awarie. Mieszkańcy są zadowoleni i już dziś nie mogą się doczekać asfaltu na drogach przy swoich posesjach. Tak długo na to czekali - dopowiada Zuzanna Urbanik, radna Rady Miejskiej Żarowa.

Całkowity koszt wykonywanych prac zamknie się w kwocie ponad 670 tysięcy złotych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group