Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne interwencje straży miejskiej

Wtorek, 3 października 2017, 13:52
Autor: red
Świdnica: Kolejne interwencje straży miejskiej
Fot. Straż Miejska Świdnica
Dzięki monitoringowi świdniccy strażnicy miejscy przyłapali na gorącym uczynku osoby łamiące prawo.

28 września w godzinach popołudniowych w miejscu, w którym zamontowane jest jedno z wielu urządzeń zwanych fotopułapką, zostało zarejestrowane nagranie, jak n/n mężczyzna wypakowuje z samochodu odpady budowlane i porzuca je w miejscu niedozwolonym. W dniu następnym strażnicy miejscy, po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających identyfikujących sprawcę wykroczenia, nałożyli na mężczyznę karę grzywny w formie mandatu karnego w kwocie 500 zł. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna uprzątnął zanieczyszczenie.

Hol Dworca PKP to miejsce, które przyciąga ludzi, nie tylko samych podróżnych, ale także przypadkowych przechodniów i jak się okazuje, szukających przygody osobników. Prawie każdego dnia operatorzy monitoringu wizyjnego zgłaszają strażnikom miejskim naruszenie obowiązujących przepisów prawa. Nie inaczej było 30 września, kiedy około godz. 20:40 operator monitoringu zgłosił spożywanie alkoholu i palenie papierosów przy toaletach w holu Dworca. Interwencja funkcjonariuszy zakończyła się nałożeniem mandatów karnych zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.

1 października o godz. 2:45 w Rynku uwagę operatora monitoringu miejskiego przykuła n/n kobieta, której torebka spadła z ławki, a ona siedząc tyłem prowadziła rozmowę z chłopakiem. Całe zajście obserwował również mężczyzna, który w krótkich odstępach czasu dwukrotnie przeszedł obok ławki i leżącej na bruku torebki. Widząc brak zainteresowania i nieuwagę pary młodych ludzi, mężczyzna idąc po raz trzeci pochylił się, podniósł torebkę i schował ją w niesionej reklamówce. Powolnym krokiem udał się w kierunku ul. Pułaskiego, gdzie oczekiwał już na niego radiowóz Straży Miejskiej. Na widok mundurowych osoba ta wyrzuciła zdobycz pod jeden z zaparkowanych tam samochodów. Dzięki monitoringowi wizyjnemu wszystkie te czyny zostały zarejestrowane i opisane będącym na miejscu funkcjonariuszom. Strażnicy ujęli sprawcę wykroczenia i po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ustaleniu okoliczności sprawy przekazali postępowanie policjantom z Komendy Powiatowej w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group