Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość

Środa, 26 października 2016, 14:47
Autor: red
powiat świdnicki: Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość
Fot. KPP Świdnica
Wczoraj, tj. 25 października, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch kierowców, którzy po drogach Zebrzydowa oraz Boleścina pędzili swoimi samochodami o ponad ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.

100 i 102 km/h to prędkości, z jakimi po drogach Zebrzydowa oraz Boleścina, z ograniczeniami odpowiednio od 40 km/h i 50 km/h, pędzili kierowcy bmw i mazdy, zatrzymani wczoraj przez policjantów ze świdnickiej „drogówki”. Otrzymali oni mandaty w kwotach 500 i 400 złotych oraz po 10 punktów karnych. Co zapewne najbardziej dotkliwe, amatorzy szybkiej jazdy utracili też prawa jazdy na 3 miesiące.

Przypomnijmy, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group