Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kolejne spotkanie dla mieszkańców w ramach programu KAWKA

Środa, 13 stycznia 2016, 8:56
Aktualizacja: 22:53
Autor: opr.red.
Świdnica: Kolejne spotkanie dla mieszkańców w ramach programu KAWKA
Fot. użyczone
W czwartek, 14 stycznia o godzinie 16.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy odbędzie się spotkanie dotyczące przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej, w ramach programu KAWKA.

Pracownicy Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej przedstawią zasady programu, koszty związane z przedsięwzięciem, terminy realizacji zadania oraz wynikające z tego korzyści.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych świdniczan, którzy niewielkim kosztem chcą wymienić ogrzewanie węglowe na sieciowe z ciepłowni Zawiszów i tym samym przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście.

Odbyły się już zebrania z większością wspólnot mieszkaniowych, które objęte są programem, tym razem szczególnie zaproszenie kierujemy do mieszkańców ulic: Wodnej, Warszawskiej, Mieszka I oraz Francuskiej.

Celem programu KAWKA jest likwidacja niskiej emisji poprzez wymianę węglowych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Miasto podjęło działania w celu ograniczenia szkodliwych substancji pochodzących z indywidualnych palenisk i lokalnych kotłowni węglowych. W ramach programu Gmina Miasto Świdnica otrzyma dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group