Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Kolejni nauczyciele nominowani

Czwartek, 18 lipca 2013, 14:11
Aktualizacja: 14:13
Autor: red.
Gmina Świdnica: Kolejni nauczyciele nominowani
Fot. UG Świdnica
Choć wydaje się to mało prawdopodobne – szczególnie w wakacje nauczyciele też stają przed egzaminami. 17 lipca kolejnych dwoje nauczycieli zdało egzamin przed komisją powołaną przez wójta gminy Świdnica i uzyskało awans na nauczyciela mianowanego.

Do egzaminu przystąpili:
- Pani Anna Siemieniuk – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej,
- Pan Krystian Sota – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej.

Oboje nowo mianowani nauczyciele złożyli w terminie wymagane dokumenty, które umożliwiły im przystąpienie do egzaminu. Podczas prezentacji dorobku zawodowego przed komisją, w składzie której byli przedstawiciele Gminy Świdnica, Kuratorium Oświaty, eksperci z listy MEN w zakresie przedmiotów, których uczą egzaminowani nauczyciele oraz dyrektorzy placówek oświatowych, w których pracują. Nauczyciele przedstawili swoje działania potwierdzające, że oboje spełniają wymagania niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego, a podczas egzaminu wykazali się bardzo dużą wiedzą i udzielili wyczerpujących odpowiedzi na pytania ekspertów.

Pani Anna Siemieniuk i Pan Krystian Sota podejmują działania wzbogacające ich warsztat pracy, uczestniczą w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego. Poprzez uczestnictwo w konkursach i zawodach sportowych promują swoją szkołę i całą gminę w środowisku lokalnym i ponadlokalnym. Wykazują się dużą znajomością potrzeb rozwojowych swoich podopiecznych. Promują wśród uczniów i ich rodziców zdrowy i sportowy styl życia. W swojej pracy wykorzystują technologię informacyjną i komunikacyjną oraz stosują zapisy prawa wewnątrzszkolnego i oświatowego. Oboje wykonują zawód nauczyciela z dużą pasją i zaangażowaniem.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group