Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kolejny budynek w remoncie

Poniedziałek, 24 września 2018, 13:58
Autor: red
Żarów: Kolejny budynek w remoncie
Fot. UM Żarów
Rozpoczął się remont kolejnego z 29 budynków wspólnot mieszkaniowych. W tej chwili trwają prace remontowe budynku przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie.

Jest to już trzeci budynek, remontowany w ramach rewitalizacji miasta Żarów. W ramach realizowanych prac budynek doczeka się remontu elewacji, zostanie wykonana tutaj także izolacja pionowa ścian podziemia, opaski wokół budynku oraz stolarki okiennej.

Inwestycje realizowane są w ramach dużego projektu unijnego "Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020".
- Stare i zniszczone kamienice, dzięki przeprowadzanym pracom zmienią swój wygląd. Dwa budynki na terenie miasta przy ul. Zamkowej 5 oraz Armii Krajowej 28-30 są już po odbiorze technicznym. Doczekały się kompleksowych remontów w zakresie wymiany dachów. Kontynuujemy teraz prace przy remoncie kolejnego budynku w mieście. Wspólnie ze wspólnotami mieszkaniowymi realizujemy inwestycje i remonty, których celem jest przede wszystkim poprawa warunków życia naszych mieszkańców Wyremontowana zabudowa zyskuje równocześnie atrakcyjny wygląd i staje się kolejną wizytówką miasta - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Inwestycje obejmą 27 budynków wspólnot mieszkaniowych oraz dwa budynki komunalne przy ul. Mickiewicza 21 i Sikorskiego 2 w Żarowie. Wszystkie zadania zostaną sfinansowane z pozyskanego dofinansowania, budżetu gminy Żarów i środków własnych wspólnot mieszkaniowych. Całkowita wartość projektu, w ramach którego realizowane są remonty budynków wynosi 3.042.796,86 złotych. Gmina pozyskała na te zadania dofinansowanie w wysokości 1.573.354,76 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group