Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kolejny etap prac na żarowskim stadionie

Czwartek, 31 stycznia 2019, 17:26
Autor: red
Żarów: Kolejny etap prac na żarowskim stadionie
Fot. UM Żarów
Choć za oknem zima, na stadionie miejskim w Żarowie trwają prace modernizacyjne, które realizowane są w ramach dużego zadania unijnego. Za nami kolejny etap prac, które prowadzone są w tym miejscu od kilku miesięcy. Widać już zamontowane słupy, które stanowią konstrukcję dachu przy trybunach.

A na odcinku, gdzie stanie budynek nowej szatni dla sportowców zainstalowano betonowe ławy fundamentowe. W następnym etapie na bieżni zostanie wyłożona kostka.
- Przystąpiliśmy do kolejnego etapu prac na stadionie. Na bieżni została wykonana podbudowa pod nową kostkę i niebawem będziemy ją układać. Ponadto, zainstalowane są słupy, a w tej chwili trwa tam montaż płatwi i prefabrykowanych betonowych fundamentów. Wkrótce rozpocznie się także murowanie ścian fundamentowych powstającego budynku szatni sportowej - mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstaną nowe trybuny wraz z zadaszeniem, szatnia oraz wiata spotkań wraz z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi i gazowymi, kanalizacją deszczową i sanitarną oraz nowa bieżnia dla spacerowiczów, chodziarzy, biegaczy i rolkarzy. Wszystkie zadania realizowane są tutaj w ramach projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów - rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym". Łączny koszt inwestycji to kwota ponad 2 miliony złotych.

Całkowity koszt wszystkich inwestycji na stadionie to kwota 2 322 641,40 złotych. Wartość projektu, w ramach którego przebudowany zostanie również stadion miejski w Żarowie wynosi 5 866 510,15 złotych, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa to kwota 3 867 257,09 złotych.

Pierwszy etap prac zaplanowany został do końca marca, a kolejny, w którym powstanie budynek nowej szatni dla sportowców ma się zakończyć początkiem sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group