Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Kolejny łatwo oszukany...

Wtorek, 14 maja 2024, 7:46
Aktualizacja: 9:47
Autor: red
Żarów: Kolejny łatwo oszukany...
Fot. KPP Świdnica
Co zrobić kiedy dzwoni do ciebie nieznana osoba i informuje, że „twoje środki finansowe zostały powiększone do kwoty 62 tysięcy”, jest tylko małe, a wręcz malutkie „ale” musisz wpłacić 20 tysięcy by dostać swoje 62 tysiące.

Do Komisariatu Policji w Żarowie zgłosił się 65-latek, który został oszukany. Z poszkodowanym skontaktował się telefonicznie nieznany mu mężczyzna, który oświadczył, że jego środki pieniężne na ich koncie zostały powiększone do kwoty 62 tysięcy złotych. Mężczyzna przekazał też informację, jak uruchomić te pieniądze i móc je przekazać na konto bankowe należące do 65-latka. A mianowicie musi on wpłacić zaledwie 20 tysięcy złotych.

Mężczyzna skuszony pokaźną kwotą zgodził się na ten warunek.

Otrzymał na jednym z komunikatorów kody i informację jak ma dalej postępować. Następnie w trakcie rozmowy podał swój numer konta oraz swoje dane, a także przesłał zdjęcie dowodu osobistego oraz ubezpieczenia samochodu, wysłał także swoje zdjęcie. Za pomocą otrzymanych kodów przelał także umówioną kwotę 20 tysięcy złotych.

Po 15 minutach 20 tysięcy miało powrócić na koto 65-latka, a 62 tysiące ( pomniejszone o podatek) dotrzeć dnia następnego. Mężczyzna otrzymał kolejne kody i kwoty które wpisał zgodnie z instrukcjami. Po tym rozmowa został zakończona, ale po jakimś czasie znów wznowiona. Wcześniejszy rozmówca poinformował, że ma problem ze zwrotem 20 tysięcy na konto 65-latka. Wówczas zaproponował by ten wziął kredyt w swoim banku w kwocie 62 tysięcy złotych, ale 65-latek oświadczył, że bank nie udzieli mu takiej pożyczki. Wtedy oszust zaproponował, by ten zaciągnął mniejszą pożyczkę w kwocie 48 tysięcy. Zapewniał również by się nie obawiał i gotówki tej nie musi wypłacać, wystarczy by zostawił ją na koncie. Mężczyzna jednak kredytu nie zaciągnął odebrał jeszcze kilka telefonów z różnych numerów i wówczas dotarło do niego, że padł ofiarą oszustów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group